شمعی در تاریکی
نويسندگان

سلام به همه ی مسؤلین محترمی که می گویند به فکر اشتغال جوانان هستند ؟!

 در شهرستان دیلم که 36سال از انقلاب مردم گذشته برای اشتغال جوانان شهرستان چه کرده اید ؟

قاچاق گازوئیل که آسایش مردم را گرفته بود کار خوبی کردید که تعطیل کردید .اما این جوانان بیکار برای اشتغال خود چه کنند . تورم طاقت فرسا امان و صبر را از مردم گرفته است بیکاری فساد و اعتیاد می آورد . باورهای اسلامی این جوانان ضعیف می شود و در مقابل حوادث شکننده تر خواهند شد چرا کسی بفکر این نسل نیست ؟

البته در شهرستان روزانه دهها اتوبوس از شهرستان گچساران به شرکتهای گوره، بینک و سیاهمکان می آیند آنهم اکثراً نیروهای فنی نیستند . آیا باید فقط وقت انتخابات بطرف مردم بیایید و با وعده های دروغین آنها را سرگرم کنید .  شهرستان ما دیلم در استان گم شده است فکری بحالش کنید!!!!!!!!

[ شنبه دوم اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۱۱:۱۵ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
مدیر لایق یعنی چه؟

حلقه گمشده مدیران لایق در کشور ما روز بروز در حال نابود شدن است  این دولت در شایسته سالاری دست مدیران قبلی را از پشت بسته؟!!!!!!!!!!!!

در اداره مخابرات دیلم که یک فنی کار برای این موضوع نیاز دارد مهندس فنی مخابرات را برکنار و یک بازنشسته که چند سالی از بازنشستگیش می گذرد را به محل کار برگرداند آیا دولتی که شاهد دهها جوان بیکار و باسواد شهر می باشد بجای بکار گیری آنها باید به فرد بازنشسته دوباره حقوق بدهد . توی شهر ما قطع رجال که نشده . مهمترین عامل عقب افتادگی دیلم باند بازی جناحها می باشد که مانع پیشرفت شهر شده اند . سابقه کدام انتخابات در کشور ما را دیده ایدکه بعد از انتخابات چیزی به اسم ستاد وجود داشته باشد که اکنون ستاد روحانی هنوز هست ؟!!!!!!!!!! مگر ستاد نه برای ایام انتخابات است .؟ اکنون که 2سال از آن گذشته . بیکاری در شهرستان دیلم بیداد می کند .جلو قاچاق گازوئیل گرفته شد بسیار خوب است  اما این جوان بیکار را برایش کار ایجاد کرده اید؟

به کجا برای کار مراجعه کند ؟چه کسی جوابگوی اوست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ دوشنبه یکم دی ۱۳۹۳ ] [ ۱۰:۹ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
دوستان شهر دارالمؤمنین مارا بعضی با این تصاویر زشت بیرون از مغازه خود و در پیاده رو برای نمایش گذاشته اند .

مگر نه هدف امام حسین و یارانش امر به معروف و نهی از منکر بود . کدامیک از ما مقابل منکر ایستادیم . در کنار این مجسمه ها رد می شویم و بعد در مجلس اباعبدالله عزاداری می کنیم .!!!!!!!!!!  قضاوت با شما حسینی هستیم یانه؟

54413407227746752350.jpg

[ شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۳ ] [ ۲۰:۵۴ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

محرم ماه خون و قیام بر شما محبان اهل بیت تسلیت باد. این ماه یادآور رشادتهای اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش است هر ساله در عزایشان پای منبرها حاضر شده با عزاداری خاطره قیام مولا را گرامی میداریم . هدف قیام امام حسین را همه می دانیم .امر به معروف و نهی از منکر . امام  1375سال پیش با جان خود در مقابل منکر ایستاد .ولی امروز ما بادیدن منکر سمان را پایین می اندازیم و در کنارش عبور می کنیم چرا؟ امام که جایگاه عظیمی نزد خدایش دارد و نیازی به عزاداری ماندارد . بیایید دوستان فرهنگ عاشورا که امام برای آن خون داد پیاده کنیم .


[ شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۳ ] [ ۲۰:۴۷ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

درگیری فرماندهی انتظامی با شورای شهر ، این شورا بدون اجازه فرماندهی انتظامی در فضای خالی کنار بانک قوامین اقدام به راه اندازی نمایشگاه کرد.که فرماندهی با شنیدن موضوع ، اقدام به جمع آوری نمایشگاه کردو گفت چرا بدون مجوز در زمین مربوط به ما اقدام نموده اند . تا بحال شما دیده اید کسی اقدام به ورود به منزل کسی کند و در نزند.

[ یکشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۳ ] [ ۱۰:۲۵ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

ساحل آلوده

سلام . امروز صبح  زود روزیکشنبه 93/05/26 جهت شنا به ساحل دریا رفتم  برادران گازوئیلی با شورت نشسته بودند .یک ماشین از آنها گازوئیل برده بود که بارسیدن مد ، نتوانستند ماشین را در بیاورند و نیم ساعت  بعد با ماشینهای ایران خودرو از آب بیرون کشیده شد .دوستان  با چند نفر دیگر وارد آب شدیم تا از بوی گازوئیل هر نقطه آب بروی  ،مشامت آزار می بیند این درد را ما ساحل نشینان به چه کسی بگوییم ؟ آیا این 4یا5سال قاچاق گازوئیل ما از دریا سهمی نداریم که اینچنین باید رنج بکشیم ؟ این مسؤلین شهر که وقت شریفشان را برای بی نظمی اداری در شهر وجابجا کردن افراد مصرف می کنند نمی دانند در شهر به غیر از این اعمال ، کارهای دیگری هم هست .اما یادم رفته بود اینکارها مال قدیمه زمانی که افراد برای مردم کار می کردندآستینها را بقول ما بالا می زدند حالا که کت وشلوار بجای آدما حاکم است چطور میشه آستینها را بالا زد؟!!!!!!!!!

[ یکشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۳ ] [ ۹:۱۳ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

حضور آیت الله حسینی در دیلم

دیشب حضرت آیت الله حسینی بوشهری به شهر دیلم سفر نموده و در ساعت 9تا 11 شب در فرمانداری شهرستان در جلسه شورای اداری شرکت نمود. جلسات امسال فرمانداری با 30 سال قبل تفاوت دارد در طول این 30سال هیچوقت اعضای ستاد ریاست جمهوری (روحانی)در جلسه شورای اداری شرکت ننموده اند .متأسفانه فرماندار شهرستان از زمان حضور در شهر دیلم فرمانداری را محل تاخت و تاز این ستاد قرار داده که این موضوع علاوه بر تنزل عزت و اعتبار فرمانداری ابهت آن را در میان شهروندان هم کاهش داده است .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ شنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۳ ] [ ۱۲:۳۰ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

انتصاب معاون سیاسی

مدتی است که بحث انتصاب معاون سیاسی در شهر مطرح است و گزینه پیشنهادی که کارهای آن هم صورت گرفته کریم علی حسنی می باشد ایشان معاون پشتیبانی آموزش و پرورش دیلم است . بجا بود با توجه به بحث قاچاق و مسائل امنیتی در شهر همیشه وجود دارد یک معاون غیر بومی بکار گرفته می شد .زیرا در این سمت معاون بومی توانایی انجام کار را نخواهد داشت . و فقط وقت خود و شهروندان را تلف خواهند کرد .

[ شنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۳ ] [ ۱۳:۱۶ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

دغدغه مسؤلین؟!!!

سلام همشهری که دغدغه شهرت بیمارت کرده ، سلام رفیقی که ککت نمی گزد .بیایید به مسؤلین شهر بگوییم که دغدغه ما جابجایی مسؤلین نیست که شما مانور می دهید .ما مردم شهر از بیکاری فرزندانمان می نالیم که گوش شنوا نیست از تصرف فضاهای سبز و سایر زمینها توسط زمین خواران معترضیم که حامی نداریم .از تجاوز به حریم خصوصی مردم توسط قاچاقچیان گازوئیل می نالیم که پشتبان نداریم . از بیمارستان بی دکترمان می نالیم که از وعده و وعید خسته شده ایم .از اسکله ناقص شهرمان می نالیم که هر ساله با هزینه های هنگفتی کف آن را جاروب می کنند و اسمش را می گذارند لایروبی که به محض یک بارندگی همه کارها فانی می شوند .فرماندار که این روزها متأسفانه بجای فرمان دادن فرمان می برد تنها دغدغه اش جابجایی معاونین است ؟!! پس چه کسی برای مردم می سوزد لطفاً همشهری اگر دیدی مسؤلی برای مردم می سوزد به من پیغام بده تا با پول اندکم کپسول آتش نشانی کوچکی خریده ام او را خاموش کنم تا خونش به گردنمان نیفتد ؟!!! 

[ دوشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۳ ] [ ۱۳:۱۳ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

قطارپس رفت شهرستان

سلام همشهری :خوابی یا بیدار ،میدانم که اکثراً خوابید نمایندگان مجلس تا انتخاب می شوند قرصهای خوابی به ما می دهندکه تا بیدار می شویم متوجه می شویم ای وای  قطار پیشرفت سایر نقاط استان در حرکت ماهم جا مانده ایم هرچه می دویم فایده ندارد یک ریزعلی هم نداریم که پیراهن خود را آتش بزند و قطار را از حرکت بیندازد تا ما هم برسیم  پتروشیمی که شعار 3یا چهار فرماندار قبل بود از دیلم رفت !به گناوه رسید  مسیر  قطار عسلو به اهواز به برازجان رسید اما هنوز توداری چرت می زنی!!!  اعضای ستاد آقای روحانی که هر روزه کارو باری بغیر از حضور در فرمانداری ندارندو تقاضای تغییر و تحولات دارندکمی هم این تغییرات را ببینندمردم که کار به فرد ندارند بومی و غیر بومی فرق نمی کند مهم این است که ما مسؤلان را به چالش بکشیم که ما خوشبختانه بعضی را به رانش و بعضی را به بالشت می کشیم تا مثل ما بی خیال شوند.تا کی دلمان خوش است که اعضای فلان ستادیم ودیگران دارند به ریش ما می خندندو به جلسه های شبانه دعوتمان می کنندومی گویند روز بخوابید که خواب آشفته نبینید ؟!!!!

[ سه شنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۹۳ ] [ ۱۵:۳۵ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]


قاچاق گازوئیل ،فاصله طبقاتی، رقابت ناسالم،امنیت برباد رفته مردم

مدتی است قاچاق گازوئیل آزاد شده یعنی منعی وجود ندارد افراد.........هم مسؤل شمارش سرویسها هستند. اگر واقعاً مشکلی ندارد چرا اعلام کلی نمی کنند تا همه به نوایی برسند خیلی از جوانهای بیکاری هستند که پول تو جیبی هم ندارند و فکر آبروی خود هستند واز  فرار و بگیر و ببند هم بدشان می آید .این افراد چکار کنند دوستانشان بشدت از آنها فاصله مالی گرفته اند و در مقابل آنها پز می دهند بهترین ماشین و خونه دارند و آنها در مقابل دست خالی .

چرا کسی بفکر این جوانهای مؤمن و مسجدی نیست ؟؟؟!!!

[ دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۳۱ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

در شهر دیلم به علت کوچک بودن شهر و اینکه همه یا اقوام هستند یا ارتباط دوستانه زیادی دارند هیچ وقت مدیر بومی موفقی را بخود ندیده اگر افرادی که در شهرستان مدیریت گرفته اند در سایر شهرستانها مدیر شوند هم پیشرفت خواهند کرد و هم اینکه به آبرو و حیثیت آنها لطمه وارد نخواهد شد در همه ادارات مسؤلین بومی داشتیم و اکثراٌ ناموفق بودند اگر در جایی مدیر موفقی بود اداره اش ارتباط زیادی با مردم نداشته .این روزها بوی تغییر مدیریت در آموزش و پرورش می آید اداره ای که گستردگیش به اندازه کل ادارات است و ارتباطش با تمام خانوادهاست این چند سال 4 مدیر بومی را تجربه کردیم هر سال نسبت به سال قبلی ضعیف تر بوده و هم اکنون که دیگر در آموزش و پرورش چیزی برای گفتن نیست .کسانی که ارتباط با آموزش و پرورش هم ندارند این را می دانند متأسفانه همه ما انتقادپذیر نیستیم تا کسی انتقاد کرد می گویند عناد و دشمنی در کار است نمی گویند دلسوزانه حرفی زده خداوند به همه ما رحمی کند که امر به امعروف و نهی از منکر را فراموش کرده ایم.

گزینه های مطرحی که برای آموزش و پرورش وجود دارد و دارند برای آنها فعالیت می کنند همه از مدیر کنونی ضعیف ترند پس اگر مدیر بومی داشتیم منتظر  ادامه پلاکان نزولی مدیریت باشید.

[ شنبه پنجم بهمن ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۵۸ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

وضعیت اسف بار نفت در شهر دیلم

یکی از دوستان می گفت  چند شب پیش  یک تانکر نفت آوردند و در جایگاه  آقای الوان !!؟ تخلیه نمودند و صبح که رفتیم هیچی نبود چه کسی جوابگوی مردم است منزل یکی از دوستان رفتم تا نفت ندارند می گفت نفت آزاد هر 200 لیتری 130000تومان است و من توانایی خرید ندارم و هر کدام در شب سرد پتویی بر روی پا گذاشته بودند آیا باید در حکومت اسلامی اینچنین شاهد بی عدالتی باشیم . همه این نفتها با گازوئیل مخلوط و راهی خارج می شوند .مردم بیچاره از بیرون با حرکات بیجا و وحشتناک ماشینهای گازوئیلی روبرو هستند در درون منزل هم بخاطر نداشتن نفت آسایش ندارند؟؟؟؟

[ شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۳۱ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

جمع آوری ماهواره

امروزه بدلیل پیشرفت علم و فناوری در دنیا استفاده از ماهواره دیگر پیش پا افتاده است اگر کسی بگوید فساد می آورد شاید نتوان درصد قابل توجهی برای آن محاسبه نمود امروزه با ورود نسل جدید موبایل و وجود امکانات زیاد مثل اسکایپ و غیره جوانان نیاز به ماهواره ندارند .گذشته از این در استان ما سیستم دیجیتالی در بوشهر قرار  داده اند که فقط بوشهر و برازجان می توانند از آن استفاده نمایند و سایر شهرستانها محرومند .پس وقتی دولت نتواند برای ملت خود امکانات مورد نیاز را فراهم آورد انجام این عمل  کاری عبث و بیهوده است زیرا هجوم نیروی انتظامی به منازل مردم سود خوبی برای مغازه داران وسایل ماهواره فراهم آورد و مردم  بدون فوت فرصت یک ساعت بعد از آن دیش جدید را نصب کردند .بدتر از آن حرکت سربازان روی منازل مردم برای خانواده هایی که خبر ندارندو در اطراف کوچه در حیاط منزل خود با لباس راحتی هستند ظلم بزرگی محسوب می شود .امنیت و آرامشی که وظیفه نیروی انتظامی می باشد توسط خود آنها نقض می شود . این حرفی بود که خانواده ها بعد از حرکت نیروی انتظامی در کوچه مورد بحث آنها بود.مردم بیچاره هم که نمی دانند به چه کسی پناه ببرند ؟؟!!!!! .باتوجه به تجربه ای که بارها انجام شده و نتیجه نداده چرا مجدداًتکرار می کنند.همانطور که مثل آن گفته شده آزموده را آزمودن خطاست؟!

[ پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۹:۴۰ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

غصب زمین فضای سبز

شهروندان محترم این تصویر زمین فضای سبز روبروی بازار تره بار  شهر دیلم است که هم اکنون با رفتن فرماندار قبل (آقای احمدی )زمین خواران با روابطی که در سازمان مسکن و شهر سازی مرکز استان (بوشهر )و متأسفانه همراهی شورای قبل و سکوت شورای جدید داشته اند  آن را تصاحبکرده اند و ما مردم شهر با رعایت سکوت کامل زمینه سوء استفاده را برای این رانت خواران و غارتگران فراهم کرده ایم وبا توجه با اینکه فرماندار ،امام جمعه شهر ، دادگستری همه سکوت کرده اند پس ما مردم که دادرسی نداریم باید همگی بپا خیزیم و در برابر عمل ناشایست این افراد  مقاومت کنیم .اگر سکوت کنیم ما هم در جرم آنها شریکیم .

03988035526123602907.jpg

[ پنجشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۴۸ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

آیا انتخابات ما شایسته سالاری بودیا ....؟؟

با انتخاب جدید مردم در شورا نشان دادند که نه تنها خواهان تغییر در وضعیت جدید نیستند بلکه بر تشدید وضعیت قدیم راضیند . متأسفانه امروزه افراد خیر خواه و سالم شهر که پا به عرصه انتخابات گذاشتند چون توان مالی نداشتند و فقط برای خدمت آمده بودند رأی نیاوردند . اکثر افراد شایسته ای که رد شدند از این که با این جمع وارد نشده اند اظهار خوشحالی می کنند.

امیدوارم که مردم بدور از فرهنگ قومی و طایفه ای بروند بدنبال افراد وارد و خیر خواه  و آنها را از درون منازل دعوت کنند تا به پیشرفت شهرمان کمک کنند .بی خیالی ما موجب سوء استفاده دیگران خواهد شد.

[ پنجشنبه دهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۴۸ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]
شورشورایی در مردم فرونشست.ثمره موضوع

متأسفانه امروزه مردم کسانی را انتخاب می کنند که علاقمند به امور منفی و پارتی بازی ، رشوه خواری و سایر امور هستند .افراد بسیار صالح و شایسته ای در ثبت نام کنندگان بود که هم توانایی تحول در شورا را داشتند و هم اینکه  می توانستند برای شهر مان مثمر ثمر باشند .بروید به سابقه کاری این افراد نگاه کنید بعد قضاوت کنید بنظر شما فردی که حداقل 20تا30 میلیون هزینه کرده توقع ندارد این هزینه ها را از جایی در شهرداری جبران کند ؟!!!! پس ای مردم فهیم چرا بعداز 7سال خیانت دوباره همان کاری را کردید که قبلاً انجام داده بودید؟ چرا امروز افراد صالح در درون مردم توانایی خدمت ندارند ؟ پس توقع بهبودی نداشته باشید.

[ پنجشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۲۶ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]
 
شورا ومشارکت

متأسفانه عملکرد بسیارضعیف شورای قبل وسوءاستفاده اعضاء به نفع خود موجب تنفر وانزجار مردمی از تمامی اعضای شورای قبل گردید ولی نمی دانم یکی از اعضاءبا چه پر رویی دوباره پا به میدان رقابت گذاشته است ؟!!!آیا از یاد برده که چگونه به مردم خیانت کرده چگونه اموال شهرداری را به حراج گذاشتند ؟!چگونه زمینهارا بدون مزایده به فردی از دوستان خودشان واگذار کردند. آیا نمی دانندکه مردم از سهمی که آنها در این مغازه ها برده اند اطلاع کافی دارند ؟! ! متأسفانه افرادی که یک بار توانسته اند در رأی گیری شورا شرکت کنند و کمترین تجربه را ندارندآمده اند که برای مردم تصمیم گیری کنند و شهر را بسازند !!! من توصیه می کنم اول کمی خودشان را بسازندبعد در این عرصه پا بگذارند.مسلماًمردم فهیم شهرکه دغدغه دارند افرادی را خواهند فرستاد که مثل دوره قبل به مردم خیانت نکنند و صاحب تجربه باشند

[ پنجشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۴۱ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]
38074467001645905595.jpg

عکسبالا زمین فضای سبز مقابل بازار روز (بازار تره بار)می باشدکه با رأی دادگستری شهرستان فضای سبزشهروندان به افراد زمین خوار داده شده است و مردم شهر که منتظر پیگیری امور حقوقی شهرداری و سازمان مسکن بودند ناگهان با تعجب شالوده گذاری و احداث ساختمان در آنرا دیدند ؟!!چه کسی بایدحقوق از دست رفته مردم را به آنان برگرداند؟چه کسی پشتیبان مردم است ؟؟؟و چه کسی پشتیبان زمین خواران است؟؟؟!!!

[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ ۱۴:۳۸ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]
کارت پستال های زیبا برای تبریک عید نوروز 91-www.jazzaab.ir

سال جدیدسال عشق وامیدبه وصال یار مبارک باد .

هموطن عیدت مبارک.

دوستت دارم ایرانی سال مقاومت در برابراستکبارمبارک

گرچه فشار دشمنان برما مردم مضاعف بودولی اراده پولادین ایرانیان بالاتر


[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ ۹:۱۵ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]


تعطیلی خودپردازها در شهر

متأسفانه مدتی می باشدکه به هر کدام از خود پردازهای بانکی شهر مراجعه کنی یا پول ندارند و یا نوشته با عرض پوزش از ارائه خدمات معذوریم؟ چه کسی باید جوابگوی مردم باشد ؟! مگر نه کار بانک برای ارائه خدمات به همشهریان می باشد؟ پس چرا مردم را اینجوری دست بسر می کنند ؟

[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ ۲۲:۱۴ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

جلسه پرسش و پاسخ فرهنگیان؟!!!

روزچهارشنبه جلسه پرسش و پاسخ!!! از طرف رئیس اداره برای فرهنگیان در مجتمع پیامبر اعظم گذاشته شده بود به همین مناسبت بزرگ کل مدارس شهرستان بالاجبار تعطیل شده بود و قریب6000دانش آموز شهر تعطیل شدندواز آموزش یک روز محروم شدند .مزایای این جلسه : از دیدگاه فرهنگیان 1-محرومیت دانش آموزان از آموزش یک روز کامل 2-نارضایتی اولیاء دانش آموزان از این ضرر و زیانی که به فرزندانشان رسیده وفرهنگیان حاضر در جلسه که هیچی عایدشان نشده و همه از وضعیت موجود مدیریتی در آموزش و پرورش گلایه دارند ؟!!! معلمها نقل می کردند که به ما گفته اند حتماً مدرسه را تعطیل و در جلسه شرکت نمایید؟ !!.آیا در این مجموعه بزرگ فرهنگی شهرستان یک مشاور درست و حسابی نیست که این رئیس را مشاوره دهد ؟ آیا نمی شد این جلسه را در شیفت تعطیلی آموزشگاه که بعد از ظهر می باشد برگزار کرد؟ چه کسی جوابگوی نگرانی مردم وفرهنگیان می باشد؟؟ !!!

[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ ۲۲:۴ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

خدمات شورا به خود یا مردم

حتماً تا کنون وقت کرده اید خدمات شورا و شهردار رابررسی کنید آیا شورا به خود بیشتر خدمت کرده یا مردم ؟ !! آیا سفرهای شورا را به اندونزی ، مالزی ، سنگاپور ، ترکیه ، امارات و غیره...را در ذهن مبارک دارید ؟؟؟ آیا واگذاری زمین به صحت پور را باقسط چند ماهه و پایین ترین قیمت در ذهن دارید؟؟ و آیا میزان سهمیه مغازه اعضای شورا را در پاساژصحت پوردر خاطر مبارکتان مانده و یا از اطرافیان شنیده اید ؟!. اینها گوشه ای از خدمات هفت ساله شورا در شهر دیلم می باشد. آیا جواب شما مردم خوب و نجیب شهر دارالمؤمنین باید اینجوری داده شود ؟ حتماً میزان هدایای شورا به شهردار و برخورداری از سهمیه مغازه در پاساژ صحت پور شنیده اید ؟ همشهری عزیزبرای اطلاعات خودتان تحقیق کنید ببینید ماها که به این افراد اعتمادکردیم تا به ما خدمت کنند اینها چه کرده اند ؟!!  

[ یکشنبه بیستم اسفند ۱۳۹۱ ] [ ۲۱:۱۰ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

سرقت موتور سیکلت و وحشت عمومی

متأسفانه چند روزی می باشد با سرقت چندین فقره موتور سیکلت رعب ووحشت عجیبی در شهروندان ایجاد شده است .یکی از شهروند دیروزنقل می کرد.می گفت پریشب تقریباً ساعت 1تا 2نیمه شب بود صدایی شنیدم آمدم بیرون فردی را دیدم که صورت خود را پوشانده و قصد بردن موتور سیکلت را داشت هر کاری کردنتوانست درب حیاط  را باز کند مجبور شدبا سروصدای من و فرزندانم از دیوار بالا برود و چندین بار بطرف ما تیر اندازی کند از دیوار که پایین رفت درب حیاط را باز کردیم دیدیم دوستانش در ماشین پرایدی  مقابل درب سپاه پاسداران شهرستان ایستاده اند او با آنها  سوار شدو همگی فرار کردند با این همه تیر اندازی سرباز سپاه دربسپاه  را هم باز نکرد ببیند سپاه محاصره شده یاخبر دیگری می باشد. امروزه که فشار تورم بر گرده ی مردم سنگینی می کند دیگر جایز نیست که امنیت را از مردم بگیریم .ارگانهای ذیربط وظیفه دارند امنیت و آرامش را به جامعه برگردانند . نگذارید مردمی که حافظ نظام و انقلابند شب تا صبح نگهبانی دهند پس وظیفه نیروی انتظامی چیست ؟؟!!!!

[ جمعه چهارم اسفند ۱۳۹۱ ] [ ۸:۵۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
تعطیلی پنجشنبه ادارات حل مشکل یامعضل

طرح تعطیلی پنجشنبه درادارات دولتی نه تنها باری از مشکلات مردم بر نداشت بلکه مشکلات جامعه را بیشتر کرد کارمندانی که در زمانهای مقرر قبلی خوب کار نمی کردندو نظارتی هم بر آنها نبودو نیست امروزه با اضافه شدن ساعت کاری در روز هیچ بازده کاری نخواهند داشت .

آیا می دانیدمیزان کار مفیدکشور ما باهیچ کشوری قابل مقایسه نیست.پس تصمیم استاندار بر تعطیلی پنجشنبه فقط  رفاه کارمند بوده پس بقیه اقشار جامعه کجا دیده می شوند .؟ 

[ شنبه سی ام دی ۱۳۹۱ ] [ ۲۰:۰ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

تأثیر رنگ: چندسالی است در شهردیلم مردم بشدت بدنبال رنگ سیاه وتاریک هستند ازمبلتا کابینت تا کمد منزل گرفته تا سایر اقلام زندگی ،به نظر شما هجوم مردم بسوی این رنگها چه دلایلی دارد؟

تآثیررنگ‌ها می توانند موجب تغییر رفتار انسانها ‌شوند و این نوع تغییر به تحول در خصوصیات و شخصیت افراد منجر می‌گردد.
یک رنگ بخش میانی مغز را تحریک می‌کند و در نتیجه بر اعصاب و روان انسان اثر می‌گذارد.

تأثیر رنگ زرد:
حالت تحریک کننده ذهنی و هوشی دارد و شدیداً موجب تقویت فکر انسان می‌شود، موجب آرامش و خوشحالی در روحیه انسان می‌شود به طوریکه در قرآن به آن اشاره شده است:
«صفراء فاقع لونها تسر الناظرین» اثر تحریک کنندگی آن بر فشار خون و تنفس کمتر از قرمز است، این رنگ بیشتر اثر تلقینی دارد.

تأثیر رنگ قرمز:
نبض را سریع می‌کند، فشار خون را بالا می‌برد، تنفس را افزایش می‌دهد، خاصیت اشتها آوری دارد، نیروبخش، محرک، تسکین دهنده برخی بیماری‌های پوستی، در کوتاه مدت روان شخص را تحریک می‌کند. توجه به این نکته در استفاده از رنگ قرمز در طراحی‌ها ضروریست که: رنگ قرمز برای مدت کوتاهی برای انسان خوشایند است ولی پس از مدتی آزاردهنده شده و باعث اذیت روانی و ایجاد خستگی می‌شود.

تأثیر رنگ آبی:
این رنگ موجب افزایش فعالیت‌های حیاتی سلول‌ها می‌گردد، انسان در مواجهه با این رنگ احساس آرامش مطبوعی می‌کند، تأکید به نگاه کردن به آب و آسمان در اسلام، مؤید این امر است. تماس مداوم با این رنگ حتی در سطح وسیع ایجاد خستگی یا اثر سوء ندارد، لذا می‌تواند در محیط کار و زندگی مورد استفاده قرار گیرد، حرارت اضافی بدن را کاهش می‌دهد، آرام کننده و طراوت بخش سیستم اعصاب است، این رنگ درهای رحم و شفقت و فهم را باز می کند.

تأثیر رنگ سبز:
برای محیط کار و زندگی بسیار مناسب است. و اثر مفرح و ملایمی دارد که تماس مداوم با آن اشکالی ایجاد نمی‌کند.
در آیات قرآن زیباترین رنگی که معرفی شده، رنگ سبز است که بساط بهشتیان و جامه‌های حریر و ابریشم آن‌ها به رنگ سبز می‌باشد
.
«و یلبسون ثیاباً خضراً من سندسٍ و استبرق» ( و جامه‌هایی سبز از پرنیان نازک و حریر ستبر می‌پوشند.) (کهف، آیه 31)
«متکئین علی رَفرَفٍ خضر و عبقری حسان» (بر بالش سبز و فرش نیکو تکیه زده‌اند) (الرحمن، آیه76
«عالیهم ثیابُ سندسٍ خضر و استبرق» (بهشتیان را جامه‌های ابریشمی سبز و دیبای ستبر در بر است) (انسان، آیه 21)
علاوه بر این‌که بساط بهشتیان در قرآن به رنگ سبز توصیف شده، آیات دیگر که اشاره به روییدن گیاهان در سطح زمین دارد، دلالت بر تأثیر مفرح و ملایم رنگ سبز می‌نماید.

تأثیر رنگ سفید:
رنگی ملیح و براق، گریزاننده میکروب‌ها و علامت پاکی است. لباس سفید باعث می‌شود انسان آنگونه که هست جلوه‌گر شود و از طرفی نوعی اثر دلگشا و روحانی دارد.
در اسلام استفاده از رنگ سفید در لباس فراوان توصیه شده است.
پیامبر اکرم می‌فرمایند: «البسوا البیاضَ فانّه الطّیب و اَطهر و اَکفِنوا فیه موتاکُم»
«جامه سفید بپوشید که آن نیکوترین و پاکیزه‌ترین رنگ هاست و مردگان خود را در آن کفن کنید»
در قرآن کریم آنجا که سخن از بهشتیان و بندگان جاوید، رحمت الهی، باده‌های لذیذ بهشتی و از معجزه موسی است، از رنگ سفید استفاده شده است.
«یوم تبیّض وجوه تسوّد وُجوه» (روزی که چهره‌هایی سپید و چهره‌هایی سیاه گردد) (آل عمران، آیه 10)
«بیضاء لذّه للشّاربین» (باده‌ای سخت سپید که نوشندگان را لذتی خاص می‌دهد) (صافات، آیه 46)
«)
تأثیر رنگ سیاه:
برخلاف رنگ‌سفید، سیاه، رنگی بی‌تحرک و ساکت و ساکن و غیر متحرک است و ضمن عدم ایجاد هر گونه تحریک روانی و جسمانی باعث کاهش سایر فعالیت‌ها می‌گردد و سستی و کندی را حاصل می‌شود، تسخیرکننده و متأثر کننده است، لذا توصیه شده که از پوشیدن لباس سیاه مگر در مواقع لزوم خودداری شود.
حضرت علی می‌فرمایند: «لا یَلبِسُوا السّواد فانّه لِباسُ فِرعون» (لباس سیاه نپوشید که آن، لباس فرعون است)
در قرآن نیز چهره‌های زشت و کریه و جهنمی به رنگ سیاه توصیف شده است:
«یوم القیامه تری الذینَ کذّبوا علی الله وجوههم مسوّده» (روز قیامت کسانی را که بر خدا دروغ بسته‌اند، سیاه می‌بینی) (زمر، آیه 60)

تأثیر رنگ خاکستری:
خاکستری، رنگی‌ست آزاد از هرگونه محرک یا گرایش درونی، نه اضطراب آفرین است و نه آرام بخش.
این رنگ موجب می‌گردد که چشم و اعصاب دچار خستگی و ملامت نگردد.

 

[ پنجشنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۱ ] [ ۲۰:۱۱ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

قطع نان مردم درتاسوعاوعاشورا

با تسلیت ایام پرسوزو گداز محرم به همشهریان عزیز.خبری از یک دوست که با سرکشی خودم موضوع را پیگیری شد تعطیلی نانوایی ها در روز تاسوعا و عاشورا در شهر دیلم می باشد که در هیچ کجای ایران  چنین موضوعی اتفاق نمی افتد.با تصمیم فرمانداری و اداره بازرگانی دردو روزنان رابر روی مردم شهرقطع کردند.آیا این تصمیم گیرندگان نمی گویند مردم در این دوروز آنهم بدون اطلاع قبلی به کجا برای تهیه نان مراجعه کنند.نمی دانم شاید خواسته باشند مردم را بیازمایند و مقایسه ای میان کربلای سال ۶۱ وامروز بنمایند.به هر این کار تصمیمی ناشایست بودکه نارضایتی عمومی ایجاد نمود .در کنار هر نانوایی که ترمز می نمودی با سیل موتور سواران بدنبال نان مواجه می شدی . 

 

[ یکشنبه پنجم آذر ۱۳۹۱ ] [ ۷:۵۶ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

محرم ماه خون وقیام بر امت اسلام تسلیت باد

تاسیس تاریخ برای مسلمانان در زمان خلافت خلیفه دوم مسلمین و با مشورت حضرت علی (علیه‌السلام) در سال شانزدهم هجری صورت گرفته است. مبدا تاریخ را هجرت پیامبر و ماه نخست آن را محرم، سالی كه هجرت روی داده بود گرفتند.(1) علت نامگذاری این ماه آن بود كه در ایام جاهلیت، جنگ در این ماه را حرام می‌دانستند.

ـ در دوم ماه محرم الحرام سال 61 هجری كاروان حضرت امام حسین (علیه السلام) وارد كربلا شد و سپاهیان دشمن كه هر روز بر تعدادشان افزوده می‌شد در روزهای تاسوعا و عاشورا كه روز نهم و دهم محرم می‌باشد او و یارانش را به شهادت رساندند.

امام هشتم شیعیان امام رضا(علیه السلام) در خصوص این ماه فرمود: در جاهلیت، حرمت این ماه نگاه داشته می‌شد و در آن نمی‌جنگیدند ولی در این ماه، خون‌های ما را ریختند و حرمت ما را شكستند و فرزندان و زنان ما را اسیر كردند و خیمه‌ها را آتش زدند و غارت كردند و حرمت پیامبر را دربارة ذریه‌اش رعایت نكردند.

آیت الله میرزا جواد ملكی تبریزی در «مراقبات» نوشته است: «كودكانم را می‌دیدم كه در دهه نخست ماه محرم غذا نمی‌خوردند و به نان خالی اكتفا می‌كردند كسی هم به آنان نگفته بود ماه محرم شروع شده است گمان می‌كنم عشقی درونی آنان را برمی‌انگیخت.» (2) به همین دلیل ماه محرم با حادثه عاشورا عجین شده است و فرا رسیدن آن دلها را پر از غم می‌سازد و پیروان و شیفتگان امام حسین (علیه السلام) از اول محرم، محافل و مجالسی را سیاهپوش كرده، به یاد آن امام شهید به عزاداری می‌پردازند.(3)

 

[ جمعه بیست و ششم آبان ۱۳۹۱ ] [ ۸:۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

امروزه پاس داشتن رسومات قدیمی یک سنت حسنه و مورد پسند است روزنهم ذی الحجه روزعرفهبر اساس رسم قدیم خانواده حجاجبا تجمع در کنار دریاسبزههای خود رابه دریا می اندازندتا در شادیحجاج شریک باشند.امااگر هر بیننده ای روزپنجشنبه به کنار دریا می رفت از دیدن منظره دهها سطل وبقیه ظروفی که پر از سبزه بودند و هم اکنون خالی ومثل یک سطل زباله در کنار افتاده بودندبشدت ناراحت می شدزیرا ما با این کارمان ساحل زیبا را که در روزتعطیلی پذیرای مهمانان  بود آلوده کرده بودیم .

امیدوارم که روزی مردم بعداز پایان کار مثل تماشاگران کره ای آنچه را که مورد آلوده شدن فضا بعد از خودمان می شودجمع آوری نماییم. 

[ جمعه پنجم آبان ۱۳۹۱ ] [ ۲۳:۳۰ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]
خواص اعجاب انگیز لیمو ترش

آب لیموترش برای پوست سر بسیار مفید است و شوره را کاهش می‌دهد. عصاره حاصل از آبگیری یک لیموی تازه را حدود ۱۰ دقیقه برروی پوست سر مالش دهید و سپس آن را با آب بطور کامل بشوئید

از ۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بیشتر گیاه شناسان و متخصصین در کتاب هایشان از لیموترش تمجید کرده اند و آن را یک سم زدای واقعی دانسته اند. از آن موقع تا به حال فواید بسیار زیاد دیگری نیز در مورد این میوه ترش مزه بدست آمده است. این خواص گاهی بسیار منحصر به فرد هستند.
 
درخشان کننده چشم‌ها:
 
سعی کنید در نوشیدنی‌هایتان از آب لیمو استفاده کنید. مثلا هر روز صبح یک عدد لیموترش را با مقداری آب‌گرم میل کنید. نوشیدن این مایع به جای نوشیدن چای باعث می‌شود شما بدن سالم‌تری داشته باشید. همچنین در اثر نوشیدن مایعات حاوی آبلیموترش، چشم‌های شما درخشان‌تر شده و پوستی سرحال‌تر از قبل خواهید داشت. در صورت تمایل برای بهتر کردن طعم آن می‌توانید از شکر یا عسل استفاده کنید
تسکین دهنده گلودرد:
 
لیمو دارای اثرات ضدِ عفونی کننده و قابض است و بدین جهت می‌توان از آن برای درمان گلودرد استفاده نمود. با توجه به مقدار بسیار زیاد ویتامینC موجود در لیموترش، مصرف آن باعث افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن می‌شود. برای فرد مبتلا به آنفلونزا و سرماخوردگی مصرف مخلوطی از آبِ لیموترش تازه با عسل در یک لیوان آب‌گرم بسیار مفید است.
 
نیروبخش و تب بُر:
 
مصرف آب لیموترش باعث کاهش تب در افراد بیمار می‌شود. به عنوان مثال اگر چند قطره از اسانس لیموترش یا مقداری آب لیموترش را به آب سرد اضافه کنید، سپس با استفاده از یک دستمال آن را روی پیشانی تب‌دار قرار دهید، این کار باعث کاهش تب و تقویت نیروی بدن خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که قبل از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب باید از قرار دادن اسانس لیمو بصورت مستقیم بر روی پوست خودداری شود زیرا ممکن است باعث بروز حساسیت‌های پوستی گردد.
 
ضدِ شوره و برطرف‌کننده خارش پوست‌سر:
 
 همچنین آب لیموترش می‌تواند بعنوان یک تقویت کننده مو و ضدِ خارش، بصورت ماساژ برروی پوست سر استفاده شود.
 
تقویت کننده حافظه:
 
لیموترش تقویت کننده حافظه است. چند قطره از اسانس لیموترش را روی یک دستمال ریخته و از طریق بینی استنشاق کنید. همچنین می‌توان این کار را در مواقعی انجام داد که می‌خواهید چیزی را به یاد بیاورید. مغز شما با استنشاق اسانس لیموترش نیروی تازه‌ای بدست خواهد آورد.
 
[ یکشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۱ ] [ ۷:۳۴ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

گسترش سرقت

برای جستجو علل و عوامل سرقت دلایل فراوانی وجود دارد . فقر مالی ، فقر فرهنگی ، تورم طاقت فرسا ،عدم وجوداشتغال پایدار جوانان ،ضعف امنیت از عمده ترین عوامل سرقت های موجود در شهرستان می باشد .مدتی است سرقت بخصوص موتور سیکلت در سطح شهر بصورت وسیع صورت می گیرد.و تا کنون راه حلی برای رسیدگی به موضوع در نظر گرفته نشده است البته ما حق را به مسؤلین می دهیم زیرا آنها در حال مبارزه با گازوئیل هستند؟! ! ! خوشبختانه مسؤلین امنیتی و اجرایی شهرستان که می گویند تمام وقتمان صرف مبارزه با گازوئیل شده تا اکنون با سرعت بیشتری این کار صورت بگیرد ودیگر قایقها که وسیله های کوچکی بودند جای خود را به لنجها بدهند واین مشغله روزانه آنها که فعلاً در حال تفکر برای مبارزه با گازوئیل هستند آنها را از مبارزه با سارقان موتور سیکلت برحذر داشته است امیدواریم اگر روزی فکرشان اجازه داد فکری هم بحال اشتغال جوانان بیکار شهر نمایند تا در سایه اشتغال سرقت هم کمتر صورت بگیرد

[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ۱۲:۳۸ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

آموزش پرورش همچنان در بحران مدیری نا مقتدر

آموزش و پرورش شهرستان دیلم بعنوان یک نهاد فرهنگی بزرگ در شهرستان همچنان میزبان مدیرانی نالایق که توان چرخاندن یک آموزشگاه را نداشته اند می باشد متأسفانه معضلات این نهاد مقدس را با جانشینی فردی بسیار ضعیف به پشتیبانی یک برادر  آزاده که خود هم سابقه مدیری حتی یک آموزشگاه را ندارد دو چندان نمودند .کسانی که کمی به این نهاد فرهنگی نزدیک هستند می دانند که هم اکنون سر در گمی بی برنامگی ،عدم تسلط بر امورات آموزش و پرورش از مهمترین معضلات حاضر این مجموعه فرهنگی می باشد.

متأسفانه خواسته یا ناخواسته عده ای دارند به ریشه این نهاد مقدس تیشه می زنند.وجود آقای عبدالهی که هیچ نوع توان مدیریتی در نامبرده احساس نمی شود موجب تخریب اولاً خود مدیر خواهد شد و ثانیاً مشکلات مضاعفی را در آینده گریبانگیر این مجموعه بزرگ خواهد نمود . 

[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ۱۲:۳۱ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

قاچاق گازوئیل فرصت یا معضل؟!

آیا وضعیت موجود در قاچاق گازوئیل تا کی ادامه خواهد داشت؟ و آیا مسؤلین شهرستان آنچنان ضعیف شده اند که توانایی مقابله با موضوع را ندارند ؟!

اگر به کنار ساحل بروی آبهای مملواز گازوئیل را می بینی و یا به قایقهای ماهیگیری نگاه کنی همه گازوئیلی شده اند چه کسی قایقها را کنترل می کند ؟ چه کسی مجوز روزانه ماهیگیری آنها را تأیید می نماید ؟ دولت  دارد بنزین چند صد لیتری به قایقها برای ماهیگیری می دهد تا مردم با تورم و کمبود ماهی در بازار روبرو نشوندو مردمی که در بندر صید و صیادی نشسته اند منتظر و در صف طویل مرغ برزیلی نباشند. آیا همه همت بسته اند با مردم مبارزه کنند و مردم را از نظام خسته نمایند ؟!!

چرا هیچکس جوابگوی مردم نیست چرا باید مردم شبانه خواب و آسایش خود را از طریق ماشینهای گازوئیلی که با تمام سرعت ویراژمی دهند از دست بدهند ؟! 

چه کسی جوابگوی این سؤال و دهها سؤال دیگر است؟!! مسؤل عزیز پشت میر برای خدمت به مردم نشسته ای .حواست باشدکه نیست .مردم سهل انگاری شماها را بخاطر حفظ میزتان نخواهند بخشید!!

 02538709312018713425.jpg

 

[ شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ۸:۴۴ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
مرغ آمد قصه ای آغاز کرد            بال و پر روزی برایم باز کرد
گفت دیدی روزهای خوار من         روزهای مانده در بازار تن
گفتم ای مرغ پادشاهی می کنی   یا که سرمستی نوایی می کنی
گفت ایام جوانی آمده                سوی من گو مهربانی آمده
اهل خانه از صغیرو از کبیر        جمله در صف بهر مرغ بی نظیر

   

  [ دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ۱۴:۳ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

  تعطیلی تابستانه مجلس ؟!!

  نمایندگان پر شور و خستگی ناپذیر !!!که یک ماهی بر کرسی قانون گذاری تکیه کرده بودند از راه نرسیده برای خود مصوبه گذراندند که ما با بقیه کارمندان دولت فرق داریم و حداقل سالی دو ماه نیاز مبرم به مرخصی داریم تا با فکر آزاد برای مردم خود قانون گذاری کنیم ! البته روزهای عادی که مجلس باز است و ما صندلی هایمان خالی است ایراد نگیرید زیرا در کار قانونگذاری منزل فعال هستیم ؟!

  طفلکی ها آمدند برای مردم وقت صرف کنند.اما از راه نرسیده وقت کم آوردند ؟!!

  از یاد بردند شعار اولیه انتخاباتی خودرا که گفته بودند ما تلاش شبانه روزی برای رفع محرومیت و قانونگذاری برای ولی نعمتان انجام خواهیم داد هرچه دکتر سلیمانی نماینده تهران دادزد که این مرخصی ها زیاد است ولی گوش شنوایی نبود که نبود که نبود!!!!!!

   
  [ سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱ ] [ ۹:۵۸ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  مدیریت تحفه به سرقت رفته؟!!

  آیا تا کنون کسی علت یابی نموده که چرا ما در استان قدرت چانه زنی نداریم ؟ چرا ما تا کنون نتوانسته ایم افرادی را تربیت و روانه مدیریت های خرد و کلان استان و کشور نماییم ؟!

  واضح است مردم شهرستان دیلم بعلت روابط خانوادگی قوی خانواده ها باهم و محبت زیادی نسبت به همدیگر که بعضی اوقات بحران ساز هم می شود حاضر به ترک دیار خود و سکونت در دیار دیگری نیستند همین امر مانع حضور شده و متأسفانه نتونسته ایم مدیرانی قوی تربیت کنیم در آموزش و پرورش که یک نهاد فرهنگی می باشد و امروزه چهارمین مدیربومی خود را تجربه می کند نشان داده که این موضوع لاینحل باقی مانده زیرا افرادی که انتصاب  شده اندنه انتخاب!! و در پست های قبلی کوچکتر  آزموده شده بودند افرادی موفق نبوده اند لذا در پست بالاترضعف آنها بوضوح نمایان می شود.دو نفر آخری ،مدیر یک ماه پیش و کنونی که رابطه ،آنها را به این تحفه ناقابل رساند؟!! از ضعیف ترین افراد در کارهای مدیریتی بوده اند .متأسفانه امروزه در محل ما می گویند فلانی آدم خوبی است حتماً مدیر خوبی هم هست ؟! چرا از افراد فرهنگی مقتدر استفاده نشد تا کی باید این نهاد فرهنگی مؤثر در شهر را دچار چالش نمود ؟! آیا انتصاب چنین افرادی نشانگر ضعف مدیر کل نیست ؟ آیا فرد آزاده ای که مورد احترام هست و فرد مؤمنی می باشد ولی نه سابقه مدیریتی دارد و نه تجربه آن ، ایشان باید مدیر آموزش و پرورش را تعیین نماید؟!!!

  چرا در شهرستان از مدیران غیر بومی استفاده می شود ولی افراد بومی شهرستان را در شهرهای همجوار به مدیری نمی گیرند ؟گرچه انتصاب مدیران غیر بومی کار بسیار خوبی می باشد ولی در ازای آن باید جوانان توانای شهرستان در شهرهای همجوار در پست های مدیریتی بکار گرفته شوند ؟زیرا در دیلم بعلت کوچک بودن محیط و آشنایی نسبت به همدیگر هیچ مدیری مورد انتقاد و چالش قرار نمی گیرد.لذا چنین محیطی برای رشد جوانان مفید نخواهد بود.

  [ سه شنبه ششم تیر ۱۳۹۱ ] [ ۷:۲۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  گرانی زمین و مسکن

  مدت دو سه ماهی می باشدکه زمینهای مسکونی که تا قبل از عید نوروز۹۱به قیمت ۳۰تا۴۰میلیون تومان معامله می شد سر از سقف ۸۰یا۹۰در آورده اند و زمینی که صاحبش مدتها قیمت ۱۰۰تا ۱۵۰میلیون برایش گذاشته بود ۶۰۰میلیون تومان فروش رفته است خیلی از جوانان با این حرکت رو به جلو زمین قادر به خرید آن نخواهند بود.از بنگاه داری سؤال شد شما چرا این معاملات را انجام می دهید.گفت اگر من انجام ندهم کس دیگری انجام خواهدداد.از او سؤال کردم چرا قیمت ها رفته بالا می گفت اکثر زمینهایی که امروزه خرید و فروش می شود خریداران آنها افراد گازوئیلی هستند و با ادعای خودشان می گویند این معاملات برای ما کوچک است.

  اما تو ای مسؤلی که با نادیده گرفتن وضعیت قاچاق در شهرستان در میزان سرقت و قاچاق گازوئیل مشارکت داشته ای به هیچ عنوان این مردم شما را نخواهند بخشید.علاوه بر اینکه ارض مملکتی از کشور رفته وجود نفدینگی آنهم در افرادی که هیچ کدام از آنها از نظر شخصیتی ارزش انسان را ندارند به وفور نمایان است .آیا از خودت سؤال کرده ای چه اندازه در این جرم شریک هستی ؟

  [ چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ ] [ ۱۱:۱۹ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  شورای پروازی

  وقتی داخل یک شهر آدمهای مهم کم باشند؟!! مجبوریم ماشین در اختیار یکی از اعضای شورا که چند سالی با خدمات ارزنده اش در منزل شهرداری سکونت داشت بگذاریم و با کب کبه اورا راهی شهر ماهشهر وبا هواپیما و هزینه شهرداری وخط تلفن مجانی راهی پایتخت کنیم تا مشکلات کلان شهردیلم  را در پایتخت پیگیری نماید !!! و برای مشکلات ریز ماهی یک بار هم که شده از حضور ایشان در شورای شهر مستفیض شویم؟!

  خوشا بحال مسؤلین که خوب نظاره گرند آیا قانون شوراها بصراحت تأکید ندارد که هر شخصی از محل زندگی خود مهاجرت نماید سلب عضویت می شودو نفر رزرو بجای او قرار می گیرد.چه کسی مجری این قانون است .

  چه کسی بر شوراها باید نظارت داشته باشد ؟

  آیا وقتی از مغازه های آقای صحت پور به شورا واگذار شد و برای خود بفروش رساندند نظاره گری نبود؟!!

  پروازهای آنچنانی به چند کشور آسیایی و اروپایی )سنگاپورـتایلند -مالزی و....با هزینه چه کسی صورت گرفت ؟!    اینها سؤلات همشهریان دیلمی می باشند که بدون جواب مانده است.!!!!!

  [ شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۱ ] [ ۱۴:۰ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]
  افزایش نرخ نان

  مردمی که غرق در تورم روزانه بازار بودند واضطراب حاکم بر آن  مثل خوره به مغزشان رسوخ کرده بود به محض اینکه به سراغ نانوایی محله رفتند تا بانان و پنیری کمی از بار موجود را تخلیه کنند به نرخ جدید نان برخورد کردند هر قرص ۱۴۰تومان .مشتری :آقا چطور هنوز در استانهای همجوار خبری نیست .

  شاطر :برو عزیز من مسؤلین استان و شهرستان ما قانون مدارند!! ما را باسایرین مقایسه می کنی رفیق خوابی یا بیدار ؟! با این وضعیت هنوز فکر چاره ای ؟! تا مسؤلین کوته فکر و کوته نظر باشند امیدی به بهبودی وضع موجود شهرستان نیست .وفشار بر مردم روز بروزبیشتر خواهد شد  

  [ شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۱ ] [ ۱۳:۱۸ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

  حلول ماه رجب و میلاد امام باقر(ع)مبارک باد

  حضرت امام محمّد باقر(عليه السلام) اوّل ماه رجب، يا سوم صفر سال 57 هجرى قمرى در مدينه متولّد گرديد.
  پدر بزرگوارش، حضرت على بن الحسين ، زين العابدين(عليه السلام)، و مادر مكرّمه اش ، فاطمه معروف به «امّ عبدالله» دختر امام حسن مجتبى می باشد.
  از اين رو، آن حضرت از ناحيه پدر و مادر به بنىهاشم منسوب است.
  شهادت امام باقر(عليه السلام) در روز دوشنبه 7 ذيحجّه سال 114 هجرى قمرى در 57 سالگى، به دستور هشام بن عبدالملك خليفه اموى، به وسيله خوراندن سمّ، اتّفاق افتاد و مزار شريفش در مدينه در قبرستان بقيع می باشد.
  آن حضرت يكى از اطفال اسير فاجعه كربلا می باشد كه در آن وقت سه سال و شش ماه و ده روز از سنّ مباركش گذشته بود.
  حضرت باقر(عليه السلام) به علم و دانش و فضيلت و تقوا معروف بود و پيوسته مرجع حلّ مشكلات علمى مسلمانان به شمار م می رفت.

  هشام بن عبدالملك خليفه نابكار اموى وقتى به امام(عليه السلام) اشارت مىكند و می پرسد كه اين شخص كيست؟ به او می گويند او كسى است كه مردم كوفه شيفته و مفتون اويند.
  اين شخص، امام عراق است.
  در موسم حجّ، از عراق و خراسان و ديگر شهرها، هزاران مسلمان از او فتوا  می خواستند و از هرباب از معارف اسلام از او می پرسيدند.
  اين امر اندازه نفوذ وسيع او را در قلوب توده هاى مردم نشان مىداد.
  از سوى فقيهان بزرگ كه وابسته به حوزه هاى فكرى و علمى بودند، مسائل دشوار در محضر او مطرح می باشد و گفتگوهاى بسيار با امام به عمل می آمد، از او پاسخ مىخواستند تا امام را در تنگنا قرار دهند و در مقابل مردم او را به خاموشى وادارند، ولى آن حضرت با پاسخ هاى قانع كننده و مستدلّ و محكم خود آنان را به اعجاب وامداشت.
  حوزه علمى او براى صدها دانشمند و محدّث كه تربيت كرده بود پايگاهى مهّم به شمار می آمد.
  جابر جعفى گويد: «ابوجعفر هفتاد هزار حديث براى من روايت كرد.» و محمّد بن مسلم گويد: «هر مسئله كه در نظرم دشوار مىنمود از ابوجعفر(عليه السلام)مىپرسيدم تا جايى كه سى هزار حديث از او سؤال کردم.

  [ چهارشنبه سوم خرداد ۱۳۹۱ ] [ ۱۴:۵ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

   تاریخچه حجاب در ایران

  پوشش زنان در ایران باستان هم بنا به شرایطی که ذکر شد همیشه سبک و اسلوب خاصی داشته است. بررسی‌ها نشان می دهد که پوشش تمام بدن در دوره‌های مختلف تاریخی چه نزد زنان و چه نزد مردان در ایران یک حقیقت بوده است و به هیچ وجه ایرانیان در برهنگی به سر نمی برده اندبرخی معتقد هستند که این پوشش کامل و آراسته به نوعی ریشه به وجود آمدن حجاب در دنیا است.

  ویل دورانت معتقد است نقش پوشش و حجاب زنان در ایران باستان چنان برجسته‌است که می‌توان ایران را منشاء اصلی پراکندن حجاب در جهان دانست.[۲]

  دایره‌المعارف لاروس نیز به وجود حجاب زنان در ایران باستان اشاره می‌کند.[۳] در تفسیر اثنی عشری چنین آمده‌است: «تاریخ نشان می‏دهد که حجاب در فرس(فارس) قدیم وجود داشته‌است.»[

   زرتشت در حدود بیش از هزار سال (و به روایاتی بیش از هزاران سال) پیش از میلاد مسیح، در کتاب یسنا بر عفت سرشتین در کنار پوشش ظاهری پافشاری کرده‌است.[۵]

  بر پایهٔ آنچه موبد «رستم شهرزادی» گفته‌است، پوشش زن باید به گونه‌ای باشد که حتی یک تار موی او نیز آشکار نگردد. در خرده اوستا، چنین آمده‌است: «همگان نامی ز تو بر گوییم و همگان سر خود را می‌پوشیم و آن گاه به درگاه دادار اهورمزدا نماز می‌کنیم».[۶]

  در کتاب پوشاک باستانی ایرانیان در ذیل عنوان «پوشاک اقلیت‏های میهن ما» در مورد حجاب زنان زرتشتی چنین می‏خوانیم: «این پوشاک که بانوان زرتشتی از آن استفاده می‏کنند، شباهتی بسیار نزدیک به پوشاک بانوان نقاط دیگر کشور ما دارد. چنان‏ که روسری آنان از نظر شکل و طرز استفاده، نظیر روسری بانوان بختیاری است و پیراهن، شبیه پیراهن بانوان لُر در گذشته نزدیک است و شلوار، از لحاظ شکل و بُرش، همان شلوار بانوان کُرد آذربایجان غربی است و کلاهک، همان کلاهک بانوان بندری است».

  در دوره هخامنشی به زنان دیگر آن دوره نیز برمی خوریم که ازپهلو به اسب سوارند. اینان چادری مستطیل برروی همه لباس خود افکنده و در زیر آن، یک پیراهن با دامن بلند دارند

   ویل دورانت دربارهٔ زنان در دوران هخامنشیان می‌گوید: «زنان طبقات بالای اجتماع جرأت آن را نداشتند که جز درتخت روان روپوش دار از خانه بیرون بیایند. هرگز به آنان اجازه داده نمی‌شد که آشکارا با مردان آمیزش (اختلاط) کنند. زنان شوهردار حق نداشتند هیچ مردی را، حتی پدر یا برادرشان باشد، ببینند. در نقش‌هایی که درایران باستان برجای مانده، هیچ صورت زنی دیده نمی‌شود و نامی از ایشان به نظر نمی‌رسد.»[

  تاریخچه کشف حجاب

  17دی 1314 رضاشاه در جشن فارغ التحصیلی دختران دانش سرای مقدماتی کشف حجاب کرد و از تمام مسؤلین خواست به همراه زنان خود بدون چادر و روسری در جلسه شرکت نمایند

  [ دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ ۶:۵۸ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  آرامش روحی و روانی جامعه

  امروزه با توجه به تورم طاقت فرسا و عدم نظارت بازار توسط بازرگانی ،پایین بودن ارزش پول ایران در حوزه خلیج فارس و دول عربی ،قاچاق گازوئیل آرامش روحی و روانی جامعه کاهش و نوعی یأس بر بازار حاکم شده اینها واقعیت های درونی جامعه می باشد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.اما حاکمیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان  هم نقطه مثبتی در کارنامه حکومتی نظام جمهوری اسلامی می باشد.که با رهبری رهبر فرزانه همچنان ادامه خواهد داشت .ولی جامعه ای که از نظر روانی مریض می باشد.شور و شعف کار در آن جامعه رو به کاهش خواهد رفت و مغزهای خسته توانایی تولید و اختراع را از دست خواهند داد .راه درمان کاهش دغدغه های روحی و بدنبال آن سال تولیدملی و منویات مقام معظم رهبری برآورده خواهد شد .  

  [ چهارشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۱ ] [ ۱۱:۱۲ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  نوروز چالش جدی مسؤلان شهرستان در برنامه ریزی بهتر برای خدمات رسانی به مسافران.

  آیا به غیر از جلسات هرساله کاری برای این سونامی بزرگ صورت گرفته است؟

  چه برنامه ای برای رفع مشکلات مهمانان و شهروندان در این ایام و در دهه قبل اندیشیده شده بود ؟ برنامه آینده مسؤلین چیست؟

  اینها و دهها سؤال دیگر بی جواب مانده که امید است برای موضوع چاره اندیشی شود.

   

  [ شنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۱ ] [ ۷:۴۶ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  سلام هموطن.

  هنوز مدت زیادی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری ولی گویا بعضی که تشنه خدمت هستند و مکانهای کوچکی مثل شهر تهران !؟ آنها را ارضاء نمی کند از هم اکنون برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه ریزی دارند .چند مدت پیش دو تن از شهروندان دیلمی به دعوت ستاد آقای قالیباف راهی تهران شدند تا در جلسه محرمانه انتخاباتی ایشان که از سراسر کشور در سالن بسیار مجللی در تهران با بلیط مجانی رفت و برگشت هواپیما و با ریخت و پاشهای آنچنانی تدارک دیده شده بود شرکت نمایند و از هم اکنون شروع به فعالیت نمایند .

  راستی این همه هزینه میلیاردی این افراد و این جلسه محرمانه کشوری از کجا تأمین می شود ؟؟؟ ! !

  آیا واقعاً ایشان این همه سرمایه دارد که از هم اکنون ریخت وپاش نماید؟ ! 

  [ دوشنبه هفتم فروردین ۱۳۹۱ ] [ ۱۰:۴ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  پیشاپیش عید سعید و باستانی نوروز بر هم میهنان فرخنده و میمون باد .

  بی تــو اینجــا همـــــــه در حـبــس ابــد تبــعیدند

  سالها ، هجری و شمسی ، همه بی خورشیدند

  غـــــرق دریــــای تو بودنـــد ولــــی ماهــــــــی وار

  بازهـــــــم نام و نشــــــان تو زهــــــــم پرســـیدند

   

  حجت خدا در بين مردم زنده است؛ موجود است؛ با مردم زندگى مي‌كند؛ مردم را مى‌بيند؛ با آنهاست؛ دردهاى آنها، آلام آنها را حس مي‌كند. انسانها هم، آنهائى كه سعادتمند باشند، ظرفيت داشته باشند، در مواقعى به طور ناشناس او را زيارت ميكنند. او وجود دارد؛ يك انسان واقعى، مشخص، با نام معين، با پدر و مادر مشخص و در ميان مردم است و با آنها زندگى مي‌كند. اين، خصوصيت عقيده‌ى ما شيعيان است.

  (سخنرانى در سالروز ميلاد امام عصر(عج)1369/12/11

  [ شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۰ ] [ ۷:۳۹ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  ته لنجی(شعار لنجداران)

  امروزه شعار اقشار لنجدار اضافه نمودن ته لنجی می باشد یعنی تزریق سوزن مسکن به بازار بی ثبات امروزی و بازار همیشگی ، دغدغه این قشر با توجه به تأثیر آن بربازار و  بقیه اقشار جامعه شاید تا اندازه ای حلال مشکل باشد .ولی راه حلهای دیگری میتوان برای حل این معضل  پیدا کرد .

  کم کردن میزان مالیات وصولی از لنجداران بابت اجناس وارداتی که گمرکات ایران دریافت می نمایندموجب قطع دست واسطه ها و ورود این میزان پول به جیب نظام می شود و مردم مجبور نخواهند بود در نیمه شب و با واسطه ها اجناس خود را وارد نمایند. .

  هر لنج قریب به ۱۰میلیون تومان بیشتر و یا کمتر به واسطه ها پرداخت می نماید.اگر میزان مالیان بر اجناس کاهش یابد مردم مجبور نخواهند بود بصورت قاچاق و حرام امرار معاش نمایند .

  امروزه که هیچ کس به فکر اشتغال جوانان شهر ستان نیست و عملاً بعد از ۳۳بهار که از انقلاب گذشته علیرغم خدمات بسیار زیاد دولت ، ولی در بحث اشتغال گامهای مؤثری برداشته نشده است .و این امر موجب گرایش به شغل کاذب جوانان شده، امید است که مسؤلین استان فکری هم بحال شمال استان نمایند زیرا اینها هم ایرانیندومرزبان و مدافع نظام و انقلاب هستند .

  [ دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۰ ] [ ۷:۱۹ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  هشدار به مسؤلین کشور

  هجوم دوره گردها را جدی بگیریدو نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنید.!

  باتوجه به وضعیت موجود ،فشار و تحریم اقتصادی و تهاجم یاشبیخون فرهنگی و جنگ نرم ، هجوم دیگری که هم اکنون کشور را تهدید می کند و مسؤلین خاموش نشسته اند ورود چند هزار نفر معلول و غیر معلول که عموماً دارای بیماریهای واگیر و ویروسی هستندبه درون شهر ها ومنازل که بعضاً از بوی تعفن بدن آنها که مدتها آب به بدن خود نزده اند مردم را آزرده خاطر می نمایند .زنانی که بعضاً به نامحرمان چسبیده و در راه گدایی به هر کاری حتی تن فروشی دست می زنند و اینها اکثراً از کشورهای همسایه وارد کشورمان می شوند .اگر هرچه زودتر به موضوع اندیشیده نشود کشوردچار معضلاتی خواهد شد که حل آنها موجب صرف هزینه های زیاد در مدت زمان  طولانی خواهد شد.

  اهم آنها۱-وجود بیماریهای ویروسی ناشناخته که همراه این قشر وارد کشور می شود.

  ۲-گسترش فساد که این افراد هیچ ابایی از این کار ندارندو برای بدست آوردن پول به هرکاری دست می زنند .

  ۳-فشار اقتصادی بیشتر به دولت.

  ۴-جنگ اعصاب برای مردم که مجبورند هر روز دهها بار با این افراد برخورد داشته باشندو جالب این است که این افراد حرکتشان رو به جلو می باشد و اصلاً عقب نشینی برایشان معنی ندارد.  

  [ دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ ] [ ۷:۳۸ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  رحلت پیامبر اعظم(ص)و شهادت امام مجتبی(س) تسلیت باد

   پیامبر اکرم(ص) پس از بیست و سه سال دعوت و مجاهدت و ابلاغ پیام الهی و پس از فراز و نشیب­های فراوان در راه انجام رسالت بزرگ خویش، سرانجام در روز دوشنبه، بیست و هشتم ماه صفر یازدهم هجرت.پس از چهارده روز بیماری.و کسالت، رحلت فرمودند و در هجرۀ مسکونی خویش در جوار مسجدی که تأسیس کرده بود، به خاک سپرده شد.

   آخرین روزهای وفات پیامبر(ص)
     پیامبر(ص) شب پیش از بیماری شدیدش در حالی که دست علی(ع) را گرفته بود، همراه جماعتی برای طلب آمرزش به قبرستان بقیع رفت و برای اهل قبور درود فرستاد و برای آنان طلب استغفار طولانی کرد. آنگاه به علی(ع) فرمود: «جبرئیل هر سال یک مرتبه قرآن را بر من عرضه می­کرد؛ ولی امسال دو مرتبه این امر صورت گرفته است و این دلیلی ندارد مگر اینکه اجل من نزدیک باشد.
     پس به علی(ع) گفت: «اگر من از دنیا رفتم، تو مرا غسل بده. در روایت دیگر آمده است که «فرمودند: به هر کسی وعده­ای دادم، باید آن را بگیرد و به هر کسی دِینی دارم، باخبرم سازد.
     پیامبر(ص) که گویا از حرکات زنندۀ برخی از زوجات و صحابۀ خود و تخلف برخی از یاران ناراحت شده بود، برای پیش­گیری از بدعتها، فرمود: «ای مردم، آتش فتنه شعله­ور شده و فتنه­ها مانند پاره­های شب تاریک، رو آورده و شما هیچ دستاویزی علیه من ندارید؛ زیرا من حلال نکردم مگر آنچه قرآن حلال دانسته و حرام نکردم مگر آنچه قرآن حرام داشته است.
     پیامبر(ص) پس از این هشدار به منزل "ام­سلمه" رفت و دو روز در آنجا ماند و گفتند خدایا تو شاهد باش که من حقایق را ابلاغ کردم.
     سپس پیامبر(ص) به منزل رفت و جماعتی به حضور طلبید و گفت: «مگر به شما امر نکردم که با جیش "اسامه" بروید؟ چرا نرفتید؟»
     ابوبکر گفت: رفتم؛ ولی دوباره برگشتم تا تجدید عهد کنم. عمر گفت: نرفتم؛ چون نمی­توانستم منتظر باشم تا حال شما را از کاروانیان بپرسم..
     رسول خدا(ص) از تخلف آنان سخت ناراحت شد و با همان حال کسالت به مسجد رفت و خطاب به اعتراض کنندگان فرمود: این چه سخنی است که درباره­ی فرماندهی "اسامه" می­شنوم شما پیش از این به فرماندهی پدرش هم طعن می­زدید به خدا سوگند او برای فرماندهی لشکر سزاوار بود و فرزندش اسامه نیز برای این کار شایسته است. رسول خدا در بستر بیماری مرتبا به عیادت کنندگان خود به طور مرتب می­فرمود، سپاه اسامه را حرکت دهید.
    پیامبر(ص) فرمود:
  «نفذ و اجیش اسامه»
  «وی در اینجا متخلفان از جیش اسامه را لعن کرد.»
     سپس پیامبر(ص) بیهوش شد و تمام زنان و کودکان می­گریستند. لحظاتی بعد پیامبر(ص) به هوش آمد و دستور داد که برایش قلم و دواتی بیاورند تا بر ایشان چیزی بنویسند که پس از آن هرگز گمراه نشوید در این میان برخی به دنبال آوردن صحیفه و دوات رفتند. که عمر گفت: بیماری بر پیامبر(ص) چیره گشته است، «ارجع فانه یهجر» برگرد؛ زیرا او هذیان می­گوید. قرآن نزد شماست، کتاب خدا برای شما کافی است.[. حاضران بعضی با نظر عمر مخالفت کردند و بعضی دیگر جانب او را گرفتند رسول خدا(ص) از اختلاف و سخنان جسارت­آمیز آنان سخت ناراحت شد و فرمود: «برخیزید و از من دور شوید.
  [ شنبه یکم بهمن ۱۳۹۰ ] [ ۷:۵۳ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  صعودوسقوط سرعت کدام بیشتراست؟

  قلبم به نور وجودت عادت کرده بود پرواز می کرد و می نشست  گفتم رفیق بلند پروازی ما را نشاید زیرا کمی مغرور شده ایم و شیاطین از غرور و کبر ،دامی بزرگ گسترده اند که مردان آهنین را توانای مقاومت نیست ما که پرکاهیم .روزی مسیر سختی را طی کرد یادش رفت که پیرو بوده نه پیر و مراد و مرشد، یکباره از پشت به زمین خورد و اوج همان و فلاکت همان ،خود را نساخته بود می خواست دیگران را بسازد غافل از اینکه خدا عالم به نیات است . پیامبر (ص) فرمودند انما یبعثُ الناس علی نیاتهم .مردم برحسب نیت های خود در روز قیامت محشور می گردند .

  من منتظر قدوم زیبای توأم

  بر خانه ی دل هماره شیدای توأم

  هر کس زحریم خود حدیثی دارد

  من در طلب حدیث فردای توأم

  [ شنبه یکم بهمن ۱۳۹۰ ] [ ۷:۱۶ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  جرایم رانندگی

  از آنجا که هدف جرایم رانندگی امنیت شهروندان است

  آیا برای ایجاد امنیت فقط یک عامل مؤثر است؟ آنهم مردم را جریمه کنیم تا تصادفات کمتر شود.

   چرا زیر ساختهای کشور  همراه با جرایم رانندگی بسرعت پیش نمی روند؟

   چرا یک جانبه باید به مردم فشار آورد؟ 

  آیا این مردمی که شما مسؤلین ولی نعمت می خوانید شایسته این برخورد هستند؟

  آیا ماشینهای پیشرفته امروزی باید سرعتشان مثل پیکان ۴۰سال پیش باشدکه روی تابلو جاده ها نوشته بود سرعت ۹۵کیلومتر؟این نه یعنی برگشت به عقب؟!!

  چه میزان از این جرایم راننده ها به جیب خود مأمور می رود؟

  آیا این جاده یک طرفه پلیس راه کشور نیست ؟

  آیا نمی شود این اوامر را مثل زمان خوانین دانست که آنها امر می کردندو مردم مجبور بودند اطاعت کنند ؟

  و آیا تا بحال مأموری را دیده اید که راهنمایی نمایدبعد تذکر دهدو مرحله بعدجریمه؟

  برای انجام امنیت لازم بر روی فرهنگ عمومی جامعه باید کار کرد.باید از دانش آموزان دوره ابتدایی شروع و این آموزش تا پایان دوره متوسطه ادامه یابد.

  اینگونه جرایم قدرت بازدارندگی ندارد زیرا حتماً دیده ایدهر کجا پلیس راه حضوردارد برای یکی دو کیلومتر تمام رانندگان با علامت چراغ جلو به راننده جلویی پیام می دهند آیا باید به مردم قانون را یاد داد یا آنها را مجبور کرد تا از قانون فرار کنند ؟متأسفانه در کشورمان برای اعمال قانون آخرین راه که جریمه است بر گزیده ایم.

  [ دوشنبه نوزدهم دی ۱۳۹۰ ] [ ۸:۵۴ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  اجاره آتش نشانی قدیم

  با توجه به گفته های مستدل مردمی در مورد اجاره محل آتش نشانی قدیم که به آقای صحت پور داده شده و تا کنون اجاره ای به حساب شهرداری واریز نشده است .شایسته است شهرداری مبلغ اجاره و محل واریزی را برای تنویر افکار عمومی در سایت شهرداری به نمایش بگذارد تا مردم از کم و کیف قضیه مطلع گردند.

  جوابیه فردی که خود را کارمندشهرداری می نامددر مورد مطلب فوق .اما چرا شهرداری در سایت خود مبلغ  اجاره وشماره حساب واریزی را به نمایش نمی گذارد.زیرا اولاْمشخص نیست پاسخ زیراز کارمندان شهرداری باشد دوماْ صحت داشته باشد. جوابیه یک کارمند شهرداری در مورد مطلب نوشته شده به شرح ذیل می باشد .جناب اقاي حميدي باعرض سلام اقاي صحت پور نسبت به پرداخت ده ميليون تومان بابت اجار پرداخت نموده وفيش ان درشهرداري موجود است ضمنا باتوجه ساخت درب ونصب كنتور اب برق اتش نشاني كه در زمان تخليه جز اموال شهرداري به حساب مي ايند ايشان كلي پول طلبكار ميشود لذابراساس قانون جهت تنوير افكار عمومي نسبت به درج مطلب اقدام نماييد .

   

  [ شنبه هفدهم دی ۱۳۹۰ ] [ ۷:۵۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  تبلیغات زودهنگام انتخاباتی

  دیشب شب شنبه (وبقول صداوسیماجمعه شب)۱۷/۱۰/۹۰ حجه الاسلام خدری از فرزندان خوانین و از اهالی روستای والفجر(گربه ای )می باشد که کاندیدای این دوره انتخابات شده و از روحانیون ساکن در گچساران بوده  و هم اکنون قاضی دادگاه آن شهر است ،به شهر دیلم آمده و در مؤسسه خیریه جلسه ای تشکیل داده و با دعوت و پذیرایی مفصل حتی از کسانی که در آن محدوده عبور هم می کردند به تبلیغات اولیه انتخابات پرداخت .با صرف نظر از حسن و قبح انجام این موقع تبلیغات امیدواریم اگر ایشان زمانی رأی بیاورند با توجه به اینکه کسی ایشان را در منطقه نمی شناسد حامی اقوام خویش یعنی خوانین که عمری بر گرده مردم سوار بودند نباشد . 

  [ شنبه هفدهم دی ۱۳۹۰ ] [ ۷:۱۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  معارفه معاون عمرانی فرماندار

  در روز ۱۲/۱۰/۹۰معارفه معاونین فرماندار شهرستان دیلم بود آقای میرجهانمردی معاون سیاسی و آقای علی نیا معاون عمرانی هر دو ازنیروهای کار آمد آموزش وپرورش می باشند آیا آموزش و پرورش به نیروهای کارآمد نیاز ندارد که هر کس سروکله ای نشان داد باید راهی فرمانداری شود.آقای علی نیا که ایشان در همان روز معارفه شده در معاونت پرورشی تقریباْ خوب کار می کرد و حاشیه نداشت .ولی متأسفانه نگاه مسؤلین به یک نهاد فرهنگی مثل آموزش و پرورش که امروزه دشمنان هجوم فرهنگی خود را از نونهالان و نوجوانان شروع کرده اند نگاه فرهنگی و خرد مآبانه نیست .امروزه با این تبلیغات منفی، مردم در تربیت فرزندانشان مانده اند و بار منفی تبلیغات غرب و  فرق و گروههای ضد نظام بر حرکت نهادهای فرهنگی ما سنگینی می کند و همه خاموش نشسته اند و مثل سالن سینما به نظاره نشسته اند.امروز نیاز است پرکار ترین و باسواد ترین افراد در رأس آموزش و پرورش قرار گیرند .   

  [ چهارشنبه چهاردهم دی ۱۳۹۰ ] [ ۷:۲۱ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  داروی گیاهی سرماخوردگی

  گیاه آویشن در درمان سرفه‌های خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد که در حال حاضر نیز فرآورده‌های مختلفی از آن در داروخانه‌ها موجود است. وی، بوی معطر این گیاه را دلیل بر حفظ خاصیت آن دانست و اظهار کرد: البته استفاده از این گیاه در زنان باردار ممنوع است و در زنان شیرده و کودکان زیر ۲ سال نیز باید با احتیاط مصرف شود.

  یزدی‌نژاد گیاه ختمی را از دیگر گیاهان موثر در درمان سرفه‌های خشک سرماخوردگی نام برد و اضافه کرد: افراد می‌توانند به‌صورت دم‌‌کرده یا جوشانده از این گیاه استفاده کنند و قرص مکیدنی آن نیز در داروخانه موجود است.

  وی افزود: البته استفاده از این گیاه یا شکل دارویی آن در افراد دیابتی توصیه نمی‌شود، چرا که استفاده از آن، قندخون را افزایش می‌دهد. این متخصص گیاهان دارویی، گیاه ۴ تخمه را که ترکیبی از بالهنگ، قدومه شیرازی و صمغ گیلاس و آلبالو است روش دیگری در درمان سرفه‌های خشک معرفی کرد.

  دارچین؛ ادویه شفابخش
  دارچین در درمان سرماخوردگی، سوء هاضمه و گرفتگی عضلات موثر است.به گزارش ایسنا، در طب سنتی چین از دارچین به عنوان یک سوپر دارو برای درمان مشکلاتی چون سرماخوردگی، سوء‌هاضمه، گرفتگی عضلات و همچنین افزایش سطح انرژی و بهبود گردش خون استفاده می‌شود. به گفته متخصصان، مصرف یک دوم قاشق چایخوری دارچین در روز میزان کلسترول بد خون را کاهش می‌دهد.

  دارچین با پایین آوردن قند خون و افزایش میزان تولید انسولین در بدن به درمان دیابت نوع دوم کمک می‌کند. دارچین خاصیت ضد قارچی دارد و هاگ قارچ‌ها نمی‌توانند در محیطی که دارچین هست، تکثیر شوند. این ادویه همچنین تکثیر سلول‌های سرطان‌های خون و غدد لنفاوی را کاهش می‌دهد.
  دارچین از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند، ترکیب دارچین با عسل نیز برای بهبود درد آرتریت مفید است. بعلاوه افزودن دارچین به غذا مانع از رشد باکتری‌ها و فاسد شدن غذا می‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.


   

  [ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ ۱۱:۲۶ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  خبر انتخاباتی .

  با توجه به اینکه این روزها تلاش  کاندیدهای انتخابات مجلس بشدت جریان دارد آقای حاج شکرالله عطارزاده که مصمم است با تأیید صلاحیت خود در انتخابات شرکت کند با چند بار حضور در منزل آقای زینبی و گذاشتن واسطه هایی گویا رضایت ایشان را جلب کرده است.ولی تاکنون با واسطه و بدون واسطه نتوانسته رضایت آیت الله ایمانی را جلب نماید ولی با تمام وجود بدنبال جلب نظر ایشان است تا راه را برای موضوع هموار نماید .زیرا شورای نگهبان در استان و کشور تأیید صلاحیت ایشان را منوط به بخشش این دو نفر دانسته اند .

  [ پنجشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۰ ] [ ۱۰:۲۵ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  محرم ماه خون و قیام بر دوستداران سیدالشهداء تسلیت باد. السلام علیک یا ابا عبدالله

  قيامي آگاهانه
  امام حسين(ع) با قيامي آگاهانه و پذيرش همه مسئوليت‌ها و نتايج دشوار و طاقت‌فرساي آن، رسالت آسماني خويش را انجام داد و جهاد الهام‌بخش خود را در طوفاني‌‌ترين و جنايت‌بارترين و ظالمانه‌ترين محيط‌ها آغاز كرد و در امواج خون عزيزترين شهيدان تاريخ، شعار زنده و جاويد خويش را نوشت: ((اني‌لا‌اري الموت الا‌سعاده و لا‌الحياه مع الظالمين الا‌ برما))مرگ را جز سعادت و زندگي ذلت‌بار با ستمگران را جز عار و ننگ نمي‌دانم. گويا اين شعار همواره و هر روز بر تارك سرخ شفق و غروب گلگون آفتاب مي‌درخشد و همواره جاويدان و الهام‌دهنده است.
  ت باد.

  [ پنجشنبه دهم آذر ۱۳۹۰ ] [ ۷:۴۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  سلام همشهری

  صرفاْجهت اطلاع :  شهردار و اعضای شورای شهر دیلم با فروش سهمیه مغازه خوددر مغازه های آقای صحت پور هر کدام نزدیک به چهل میلیون تومان ناقابل به جیب مبارک زدند جناب آقای شهردارکه از خواب مردم شهر و مسؤلین کاملاً با خبر است دوهفته قبل برای استراحت و هم اینکه  از خدمت رسانی خسته شده بود با گرفتن یک مأموریت کاذب به شهر گچساران به همراه آقای آهنکوب (آدم خان)به شهر اهواز رفته و با بلیط هایی که از قبل توسط آهنکوب(پول کوب شهرداری )تهیه شده بود یک سفر سه روزه ای به مشهد مقدس نمودند و در روز جمعه به دیلم برگشتند.

  مجموعه شورا و شهردار که به مجموعه غارت در میان مردم مشهور هستند گروهی هماهنگ هستند که هیچ سندی در زمینه غارت و چپاول خود بر جای نمی گذارند .

  به شورای شهر چند بار پیشنهاد شده که به سؤلات مردمی پاسخ دهند ولی بارها طفره رفته اند به شورا پیشنهاد می شود برای روشن شدن افکار عمومی هزینه هایی که از طریق شهرداری به حساب شورا واریز شده و محل هزینه کرد آن را به اطلاع مردم برسانند.تا خیانت های شورا بیشتر روشن شود.  

  [ چهارشنبه دوم آذر ۱۳۹۰ ] [ ۷:۲۱ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  عیدسعید غدیربر ولایتمداران امت اسلامی بخصوص سادات مبارک باد

  ألستم تشهدون أن لا إله إلاّ اللّه وأنّي رسول اللّه إليكم، وأنّ الجنّة حقّ وأنّ النار حقّ، وأنّ البعث بعد الموت حقّ؟
  آيا شهادت مى دهيد كه هيچ معبودى جز خدا نيست و من فرستاده خدا به سوى شما هستم؟ آيا شهادت مى دهيد كه بهشت، دوزخ و حيات دوباره پس از مرگ، حق است؟
  گفتند: آرى، شهادت مى دهيم.
  پيامبر صلى اللّه عليه وآله فرمود: خدايا! بر سخنان اين مردم، شاهد باش!
  هان! شما را به شهادت مى گيرم كه من گواهى مى دهم كه خدا مولاى من است؛ من مولاى همه مسلمانان هستم و از مؤمنان به خودشان سزاوارترم؛ حال آيا به اين امر اقرار مى كنيد و شهادت مرا مى پذيريد؟
  گفتند: آرى، شهادت تو مورد قبول ماست.
  پيامبر صلى اللّه عليه وآله فرمود:
  ألا من كنت مولاه، فإنّ عليّاً مولاه وهو هذا؛
  هان! هر كه من مولاى او هستم اين على مولاى اوست.
  آن گاه پيامبر خدا صلى اللّه عليه وآله دست حضرت على عليه السلام را گرفت و آن را با دست خود بالا برد تا جايى كه زير بغل هر دو نمايان شد. سپس فرمود:
  اللهم وال من والاه، وعاد من عاداه.

  [ یکشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۰ ] [ ۷:۴۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  آموزش وپرورش دیلم

  نگاه به آموزش و پرورش باید یک نگاه تحول گرا باشد آنچه امروز وزیر آموزش و پرورش می خواهد کار و فعالیت در طول شبانه روز که متأسفانه رئیس دیلم  نه این زمان را صرف خدمت می کنند و نه تفکر و برنامه ریزی دارد. ایشان از زمان حضورش در آموزش وپرورش موجب بی نظمی، بی ثباتی ،ضعف اقتدار این اداره شده است مدیران و معلمان هیچ اهمیتی به رئیس آموزش وپرورش نمی گذارند .بی نظمی در مدارس بیداد می کند هیچ مدیری برای انجام امورات رئیس را در جریان وضعیت مدرسه اش نمی گذارد.حداقل ۵۰در صد نیروهای اداری نیروهایی خسته از کارند .

  اگر یک نظر سنجی در شهرستان از مردم و از دیدگاه مسؤلین صورت بگیرد خواهید دانست که ضعیف ترین رئیس اداره ایشان است .که باتوجه به گسترده ترده بودن آن بایدقوی ترین رئیس در آموزش و پرورش باشد.    

  [ پنجشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۰ ] [ ۷:۳۶ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  دکلمه ای از مرحوم آقاسی درباره دفاع مقدس

  بخشی از شعر :

  به نام خداوند مردان جنگ ......... دلیران چون شیر و ببرو پلنگ

  به نام خداوند یاران دین ......... زشک رسته مردان اهل یقین

  به نام یلان محمد نژاد ......... که شد شورشان قبطه گرد باد

  .....

  به نام کسانی کنم اقتدا که در خاک از آنهاست جوش و صدا

  من و یاد یاران که سر باختند ......... ولی بر ستم گردن افراختند

  سحر گاه اعزام یادش بخیر ......... وگردان گم نام یادش بخیر

  لباسی که خاکی تر از خاک بود ......... ولی چون دل عاشقان

  آخرین عکس رزمنده ای در محاصره دشمن

   

  [ یکشنبه سوم مهر ۱۳۹۰ ] [ ۷:۲۲ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  باز گشایی مدارس

  مهر با خود مهربانی آورد               شادمانی زندگانی آورد

  گفته ی او آب و بابا بودوبس          گشته بحر تشنگان همچون جرس

  علم و دانش راه عقل و هوش بود      مکتب عشاق محفل پوش بود

  بازهم با پایان یافتن فصل تابستان بوی مهر در شهرها و کوچه های کشورمان پیچیده است. و باز هم مدارس چشم به در دوخته اند و به انتظار نشسته اند تا سال تحصیلی جدید را همراه با دانش آموزان آغاز کنند. با آغاز سال تحصیلی در اول مهر، میلیون ها دانش آموز به شوق آموختن، روانه مدرسه می شوند. همه ساله با شروع ماه مهر کوچه ها و خیابان ها رنگ و بوی دیگری پیدا می کنند و شور و شوق دانش آموزان جلوه زیبایی به جامعه می بخشد.

   

  [ شنبه دوم مهر ۱۳۹۰ ] [ ۲۲:۲۶ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]
  عید فطر مبارک

  صداي پاي عيد مي آيد . دل بر سر دو راهي ِ آمدن عيد رمضان و رفتن ماه مبارک رمضان بلا تکليف است ... نمی داند از آمدن آن شاد باشد يا از رفتن اين محزون ؟ عيد فطر پاک ترين و عيدترين عيدهاست چرا که پاداش ِ يک ماه عبادت و شست و شوي جان درنهر پاک رمضان است.

  عارف وارسته ملکى تبریزىدرباره عید فطر آورده است:
  {عید فطر روزى است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است
  و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است
  تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگى بجاى آرند،
  چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهاى خویش پوزش خواهند،
  نیازهاى خویش به نزد او آرند و آرزوهاى خویش از او خواهند و نیز آنان را وعده و مژده داده است
  که هر نیازى به او آرند، برآوره و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند
  و از مهربانى و بنده‏
  نوازى، بخشایش و کارسازى در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمی‏برند.}  [ چهارشنبه نهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ ۲۱:۵۴ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

   افتتاح میکده ای به نام مکه و به شکل کعبه در قلب نیویورک

   شهرزاد نیوز: مدتهاست شهر نیویورک در ایالات متحده صحنه کشمکش های مسلمانان ثروتمند و ثروتمندان غیرمسلمان، شهرداری و نهادهای دولتی است.

   نخست مسلمانان ثروتمند و بانفوذ اقدام به احداث مسجدی در نزدیکی محلی که تا 11 سپتامبر 2001 برج های دوقلو قرار داشتند، کردند. این موضوع مدتها بحث بین این گروه ها با شهرداری بود و هنوز هم سرانجام چندان روشنی ندارد، هرچند رایزنی جریانات ثروتمند و قدرتمند مسلمان در نیویورک همچنان ادامه دارد.

   از سوی دیگر، سرمایه داران غیرمسلمان در نیویورک بی کار ننشسته اند. آنها نیز دست به اقدام دیگری زده اند و میکده ای با شکل و شمایل کعبه و به نام مکه در قلب نیویورک افتتاح کرده اند. این میکده ضمنا مشابه قسمت جلویی دفتر کامپیوتر"اپل"(به معنای سیب) در نیویورک نیز هست. با این تفاوت که دفتر "اپل" شیشه ای است. از همین رو میکده مکه، "سیب مکه" هم نامیده می شود.

   در واکنش به این اقدام گروه های اسلامی با انتشار مقالاتی، "شبیه سازی میکده به خانه خدا" را محکوم کرده اند.

  گروه های اسلامی با به راه اندازی صفحه ای در فیس بوک خواهان جمع آوری امضا و اعتراض علیه این میکده شده اند.

  [ دوشنبه هفتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ ۹:۱۹ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  خبر داغ ؟ قهرمانی که کوچک شد؟

  سه روز قبل با خبر شدیم که فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بدلیل بده و بستانهایی(البته بستان داشته اما بده که هیچ ) که داشته توسط حفاظت نیروی انتظامی استان بعد از ماهها رسد کردن اعمال ایشان با اسناد معتبر دستگیر شد .متأسفانه افرادی از این قبیل که الا ماشاء الله در نیروی انتظامی کم نیستند(یه وقتی چشمشان نزنیم .اینجا چشم زدن جواب عکس می دهد چون افراد دارند زیادتر می شوند) آبرو و حیثیت این نیروهای خدوم را لکه دار نموده اند. بازار گرم قاچاق گازوئیل و کالا در شهرستان و پولهای گنده ، هر انسان بی تقوا راوسوسه خواهد کرد . 

  [ یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ ] [ ۱۱:۲ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  قتل مأمور نیروی انتظامی

  با نهایت تأسف یکی از مأموران نیروی انتظامی در آبهای حدفاصل شهرستان دیلم و هندیجان توسط قاچاقچیان گازوئیل به آبهای خلیج فارس انداخته شد و بعد از چندروز جستجو جسد ایشان در روزیکشنبه مورخه   ۳۰/۵/۹۰ در سواحل شهرستان دیلم پیداشد.فاجعه از این قرار است (فعلاً اخبار مردمی)که لنج آقای سید حسین اصل هاشمی از مهاجران جنگ که در دیلم ساکن می باشد در برخورد با ناوچه نیروی انتظامی با رد و بدل شدن سخنان و در گیری لفظی ناوچه به آتش کشیده می شود یا آتش می گیرد.یکی از مأموران که داخل لنج بوده را بالاجبار با خود می برند و در بین راه هرچه این ستوان وظیفه اسرار بر برگشت می کند و می گوید من اصلاً کاری با شما ندارم ولی متأسفانه این سنگدلان او را به آبها انداخته و موجبات مرگ این ستوان وظیفه را بوجود می آورند .گرچه تعدادی گرفته شده اند و صاحب لنج هم فراری می باشد.ولی سستی دولت و نظام در برخورد با قاچاقچیان که آسایش عمومی مردم شهرستان را بهم زده اند وظیفه کیست ؟ این قربانی در اصل بازده عملکرد نیروی انتظامی می باشد.که متأسفانه همگام با قاچاقچیان حرکت کرده و همانند آنها علناً پول دریافت می نماید .این موضوع رانوجوانان شهرستان دیلم هم بخوبی می دانند .

  سخنی با مسؤلان : فرماندار محترم، فرمانده محترم نیروی انتظامی آیا شایسته است اینچنین اموال بیت المال توسط این قشر به تاراج رود؟!!

  [ سه شنبه یکم شهریور ۱۳۹۰ ] [ ۹:۳۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  اگر برای پیشرفت فرزندتان در آینده برنامه دارید حتماْ آن را به دانشگاه علمی کاربردی شهرستان دیلم بفرستید زیرا دارای اساتید مجرب لیسانسیه می باشد؟! ! ! از آن بالاتر همه اصلاح طلب ؟!چندین نفر لیسانس بعنوان استاد دانشگاه در آنجا به تدریس مشغولندچند تا را برای نمونه نام می برم خودتان زحمت کشیده و آنجا سری بزنید مردم بیچاره ای که به هوای مراکز آموزش عالی (خالی) برای فرزندشان با آن هزینه های سرسام آور امروزی دست و پنجه نرم می کنند آیا باید اینچنین آنها رابه بازیچه گرفت.

  نا چند تا از اساتید؟!

  ۱-آقای... =لیسانس حقوق

  ۲-آقای... = لیسانس کامپیوتر

  ۳- آقای... = لیسانس مدیریت

  ۴-آقای...

  بقیه با شما. 

  9s35x5wgu5bvs6qshdzg.jpg 

  [ شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۹:۲۸ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  با توجه به تصویرزیر و تأسف از وضع این قبیل افراد در کشورهای جهان سوم و نظر  به مشکلات عدیده و نابسامانیهای اجتماعی که در کشور وجود دارد بی توجهی مسؤلین به ورود چندین هزار معلول پاکستانی بنگلادشی، افغانی و سایر کشورهای فقیر به میهنمان و مزاحمتهای فراوانی که بوجود آورده اند و امراض بسیار مرموزی که وارد جامعه سالم ما نموده اند .نیاز مبرم به یک اقدام فوری دولت برای جلوگیری از ورود این افراد و ساماندهی خروج آنها از کشور است .اگر این اقدام صورت نگیرد معضلات فراوانی دامنگیر جامعه ایرانی خواهد شد که جبران آن میلیاردها تومان هزینه برای دولت در بر خواهد داشت. 
          
  p162d8zk5illbqncqhg.jpg
   
                                                                                                                                           
  [ چهارشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۱۲:۶ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

  شورای شهردیلم پرواز کرد.    مقصد:ترکیه    هدف: بررسی مشکلات کشور ترکیه   هزینه جیب شخصی:؟!!آقای هندیجانی

  بعد از سفرهای دوره ای شورای شهر دیلم به تایلند،سنگاپور،مالزی ،دوبی، اکنون شورا عازم کشور ترکیه شده تا به  بررسی مشکلات مردم ترکیه بپردازد و در سفر یک هفته ای تمام مشکلات شهری ترکیه را حل نماید؟ !! .گویا عبدالله گل که دیده شورای شهر دیلم مشکلات مردم شهر را حل نموده از آنها خواسته تا سفری به ترکیه نموده و بعد از عیش و نوش و خوشگذرانی های روزمره  کمکی به حل مشکلات مردم آنجا بنمایند.

  راستی می دانید این هزینه های سر سام آور را چه کسی پرداخت می نماید؟! همه این هزینه ها را فردی به اسم آقای هندیجانی پیمانکار شهرداری پرداخت می نماید.و در ازای آن شورا و شهردار پروژهای شهرداری را اولاً به او می دهند دوماً مبلغ پروژه ها را به میزان چند میلیون تومانی بالا می برند تا هزینه های پرداختی هندیجانی جبران گردد.احسنت به این هوش و درایت شورا ؟! ! !

  آیا واقعاً باید شهردار و شورا ناظر نداشته باشند ؟

  آیا باید اینچنین هزینه های شهرداری صرف خوش گذرانی اعضای شورا شود؟ ! !

  [ دوشنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۵۸ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

  عملکرد فرماندار (آقای احمدی)

  از زمان حضور آقای احمدی فرماندار در این شهرستان اقتدار و ابهت فرماندار اهمیت یافته و مسؤلین ادارات احساس می نمایند کسی هست تا بر اعمال آنها نظارت نماید.و با توجه به کم کاری آقای آباد در اداره برق و عزل ایشان از ریاست اداره برق تب و تاب فعالیت کمی بیشتر شده و رؤسای ادارات که خیلی علاقه به میز و پست خود دارند و با تمام وجود آن را دو دستی گرفته اند در حال سبقت برای نزدیک شدن به فرماندار هستند .رؤسایی که از نظر مردم ضعیف بنظر می رسندو عملاً نشان داده اند .۱-آموزش و پرورش که کاملاً رها شده و از بیرون هدایت می شودو رئیس هیچ کاره  ۲- اداره اطلاعات ۳-اداره گمرک ۴-جهاد کشاورزی ۵-ناحیه مقاومت سپاه پاسداران دیلم که زیر دستان ریاست را بعهده گرفته اند .

  [ شنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۸:۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  بسم الله الرحمن الرحيم

   ماه رمضان ماه خدا

  ماه رمضان نهمين ماه از ماههای قمری و بهترين ماه سال است ، بهترين فرصت برای به دست آوردن کمال و معنويت ؛ ماهی که می توان در آن به تقرب رسيد و حقايق را آنگونه که هست نظاره کرد.

  در اين ماه شريف ؛ روحانيت خاصی بر جسم و روح انسان حاکم است و آدم خاکی به واسطه تاثير اين حالات احساسی آسمانی دارد .

   رمضان ؛ ماه رحمت و غفران الهی است که دريای بيکران لطف و عنايت حضرت دوست در آن جوشش و تلاطم ديگری دارد . پيامبر اعظم (ص ) شعبان را ماه خود و رمضان را ماه خدا دانست و امت خويش را نسبت به اهميت آن آگاه فرمود .

   امام سجاد (ع) نيز در وداع از ماه مبارک رمضان ؛ رمضان اسمی از اسماء الهی است و نبايد‏ به تنهائی ذکر کرد مثلا بگوئيم، رمضان آمد يا رفت، بلکه بايد گفت ماه رمضان آمد، يعنی ماه را بايد به اسم اضافه نمود، در اين باره به سخنان حضرت امام محمد باقر (عليه السلام) اشاره می کنيم .

   AWT IMAGE

   و از حضرت علی بن ابی طالب (عليه السلام) روايت‏شده که حضرت فرمود: «لا تقولوا رمضان و لکن قولوا شهر رمضان فانکم لا تدرون ما رمضان‏» (۲) شما به راستی نمي‏دانيد که رمضان چيست (و چه فضائلی در او نهفته است).

   واژه رمضان و معنای اصطلاحی آن رمضان از مصدر «رمض‏» به معنای شدت گرما ، و تابش آفتاب بر رمل… معنا شده است ، انتخاب چنين واژه‏ای براستی از دقت نظر و لطافت ‏خاصی برخوردار است ، چرا که سخن از گداخته شدن است ، و شايد به تعبيری دگرگون شدن در زير آفتاب گرم و سوزان نفس و تحمل ضربات بی امانش ، زيرا که رمضان ماه تحمل شدائد و عطش است ، عطشی ناشی از آفتاب سوزان يا گرمای شديد روزهای طولانی تابستان. و عطش ديگر حاصل از نفس سرکشی که پيوسته مي‏گدازد، و سوزشش براستی جبران ناپذير است.

  [ چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۷:۵۶ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  نمازجمعه:

  از آنجا که نماز سیاسی عبادی جمعه همیشه تریبون فریاد خواهان بوده و مظلومان انتظار فریاد رسی  از آنرا  داشتند ولی متأسفانه سمت و سوی این خطبه ها با توجه به اینکه دخل و خرج ستاد را تعاونی لنج داران پرداخت می کند اکثر خطبه ها هم متأثر از تعاونی لنجداران گردیده و به خود اختصاص داده است و احساس می شود بغیر از لنج داران کسان  دیگری در شهرستان زندگی نمی کنند .ما علاوه بر اینکه به این قشر احترام می گذاریم  انتظار می رود این تریبون عمومی محل بیان دردهای واقعی جامعه باشد.

  گرچه از افرادی که ستاد را احاطه کرده اند انتظاری بیشتر از این هم نمی رود که مشاور دلسوزی برای امام جمعه باشند زیرا سمت و سوی حرکات امام جمعه رااینها تعیین می کنند .و نشان داده اند که مشاوران خوبی نبوده اند.به همین دلیل دور امام جمعه و ستاد از نیروهای بسیجی و دلسوز خالی شده است؟؟ ؟؟!! 

  [ چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۷:۲۹ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
   در انتظار ظهور »

   از آن هنگام، که آدم بر زمین آمد و سر بر خاک غم آورد و از درد فراق جنّت و فردوس بس نالید و اشک افشاند؛انتظار معنا پیدا کرد

  در آن وقتی که قابیل ستمگر، تیغ بر هابیل پاک افکند و او را کشت؛ برای دیدن عدل تو ای عادل جهان گستر شمار لحظه ها آغاز کردم.

  در آن وقتی که ابراهیم تبر را با تمام قدرتش بر هر نشان شرک می کوبید؛ با هر ضربه اش از یک قفس آزاد گشتم، همان جا از دل و جان آرزو کردم که از زندان غیبت زودتر آزاد گردی.

  در همان وقتی که عیسی مرده ای را زندگی بخشید، دلم پرواز کرد و رفت تا آنجا که دیدم؛ تو چگونه مردگان را زنده می سازی.

  چوبیرا که موسی در مصاف ساحران افکند و آنها را بلعید در افق دیدم که شمشیرت چه سان برچید ملک ظالمین را.

  محمّد(ص) خاتم پیغمبران وقتی که قرآن را تلاوت کرد "نرید اَنَّ مُنَّ" را نوید دولتت دیدم.

  آن زمان که صدای ناله ی زهرای اطهر (س)در مدینه فضا را در هم پیچید  و دست حیدر کرّار برای حفظ دین، تسلیم بند دشمنان گردید به گوش دل شنیدم، دست های انتقامت حق مظلومان را خواهد ستاند.

  چون علی مرتضی "فزت و رب الکعبه" را  گفت منظر منتقم واقعیش بودم .

  چون سبط اکبر مجتبّی نوشید آب کوزه مسموم را؛ از عمق آب کوزه ها من خود شنیدم این ندا:مهدی بیا! مهدی بیا!

  هنگامی که تیغ جفا سر حسین (ع)و یارانش را از تن جدا کردآسمان و زمین فریاد زدند  ای خدا کی منتقم خواهد رسید؟  

  اگر چه سینه ها لبریز فریاد است و روح و جان ما، آلوده از ظلم است و بیداد؛ ولی دست دعامان رو به سمت آسمان رفته و روز جمعه دلهامان به سمت کعبه می چرخد؛ به این امید که قبل از رفتن خورشید از دروازه های شب، طلوع دیگری جان جهان را آذرین سازد.

   بیا بیا مهدی که انتظار بس سنگین است                دل عاشقان بی قرار غمگین است

  [ چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۷:۵ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  وجود دریابانی سود یا زیان؟

  آنچه امروزه نیاز جامعه می باشد ضروریاتی است که کارشناسان باید اظهار نظر نمایند اما بقیه افراد جامعه متأثر از میزان سود و یا ضرر حاصل از آن موضع گیری خواهندکرد .این مقدمه کش و قوسی است از اینکه چرا بعضی افراد از حضور دریابانی رنجیده خاطر شده و یا شاد می شوند .و اینکه چرا شورا باید در این زمینه که به او ارتباط ندارد اظهار نظر نماید .اگر مسؤلین شهر تشخیص دادند که به نفع جامعه است باید اقدام نمایند و منتظر اظهار نظر اشخاص نباشند . چرا شورا در زمینه هجوم نیروی انتظامی در جمع آوری ماهواره و هتک حرمت و حیثیت عمومی مردم جرأت اظهار نظر ندارد ؟؟؟  و چرا شورا به فکر تقسیم عادلانه اعتبارات شهر داری در تمام نقاط شهر نیست ؟!  و چرا شورا با تمام وجود از واگذاری بدون مزایده زمین بهترین نقطه شهر به صحت پور با تمام وجود حمایت کرد زیرا در تمام موارد شورا ذی نفع بوده و بر اساس منافع شخصی اعضاء اظهار نظر می نماید .

  متأسفانه عملکردبسیار ضعیف شورا در این دوره مردم شهر را از تمام اعضاء متنفر نموده و امید دارند که این ۵نفر را که نه تنها حلال مشکل شهر وندان نبوده اند بلکه مشکل ساز ترین شورا بده و هستند را در انتخابات آینده از این سمت بر کنارکنند.

  [ دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۷:۵۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

  فواید و خواص خرما

                                  تاریخچه خرما

  درخت خرما در نواحی گرمسیری و نیمه‌گرمسیری، از جمله ایران پرورش می‌یابد.

  در ایران نخل  خرما از دوران باستان و پیش از هخامنشی کشت می‌شده  وپیشینه 2500 ساله دارد.

  در پایان سده نهم میلادی، نخل خرما را از ایران به چین برده و در آنجا کشت کرده‌اند

               "درخت خرما در جایی رشد می کند که سرش در آتش و پایش در آب باشد!..

    تا ۳۰ درصد وزن خرما را آب تشکیل می‌دهد میوه خرما ۲ درصد پروتئین و کمتر از ۲ درصد چربی و املاح دارد   املاح موجود در خرما، آهن، منگنز، کلسیم، پتاسیم، فسفرو همچنین مقادیر کمی کلر، مس، منیزیم و گوگرد است.

  فواید خرما:فیبر موجود در خرما برای بهبود عملکرد سیستم گوارش و هضم و دفع مواد غذایی مفید است.

  فیبرخرما در كاهش چربي‌هاي خون موثر است  .

  / خرما آهن دارد:

  ‌امروزه خرما در پيشگيري از فقر آهن موثر شناخته شده است

   با خوردن چند عدد خرما در روز آهن مورد نياز بدن تامين مي شود.

   به دلیل مقدار پتاسيم موجود در خرما مصرف خرما، بيماري‌هاي قلبي-عروقي را نيز بهبود مي‌بخشد.

  پتاسیم برای سلامت سیستم عصبی نیز ضروری ست.برای عضله قلب هم مفیدست.

  خرما ویتامین آ دارد بنابراین خوردن خرما نور چشم را زیاد می کند . به رشد کمک می کند.

    می باشد دخرمادارای ویتامین آ می باشدکه از بروز بيماري‌هاي عفوني پيشگيري مي‌كند.

  /-خرما انواع ویتامین ب را دارد.

   خرما منیزیوم دارد. بدن انسان روزانه نياز به 250ميلي گرم منيزيم دارد

  - /خرما میوه بسیار مغذی و کامل است که بسیار توصیه شده در افطار میل شود.

  استفاده از اين ميوه در ماه مبارک رمضان به دليل ارزش غذايي آن توصيه شده است،

  اين ميوه، قند کاهش يافته در دوران روزه داري را جبران ميکند،

  به علت دارا بودن فيبر و خاصيت ملين بودن آن، سيستم گوارشي را

  که به دليل روزه داري بي تحرک شده است،به تحرک وا ميدارد.

  /با توجه به کوچکي هر عدد خرما، هر واحد آن شامل دو تا سه عدد خرما است

  که چنانچه بر اساس نياز روزانه دو تا سه واحد ميوه ميخوريد،

  ميتوانيد اين تعداد را به جاي يکي از اين واحدهاي ميوه استفاده کنيد.

  /خاصیت دیگر خرما، خنثی کردن اسید معده است،

    در طب سنتی چین برای رفع دل درد ۲ تا ۳ عدد خرمای تازه و له شده را در آب جوش انداخته آن را هم زده و می‌نوشند.

  / با مصرف خرما می‌توان احتمال ابتلا به پوسیدگی دندان را کاهش داد.

  / برای خواب راحت و با آرامش می‌توانید قبل از خواب یک عدد خرما و یک لیوان شیر گرم میل کنید.

  - سعی کنید به جای قند و شکر از خرما برای نوشیدن چای استفاده کنید.

   مصرف بسيار بالاي آن باعث آسيب به کبد و طحال افزايش فشار خون ' جوش دهان

  و پوسيدگي دندانها ميشود

  دارای قند زیادی است . در این صورت آنهایی که لوزالمعده حساس دارند و یا آنهایی که بیماری قند در خانواده آنها وجود دارد باید کمتر از این میوه استفاده کنند.

  ‌از آنجايي كه خرما داراي كالري زيادي است، مصرف بي رويه اين ماده غذايي نيز توصيه نمي‌شود،

  چرا كه مي‌تواند منجر به افزايش وزن و چاقي شود

  بهتر است بعد از مصرف آن آب نوشیده شود.

   

   

   

  [ یکشنبه دوم مرداد ۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۲۶ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

  خواص داروئی خاکشیر

  • خاکشیر از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است.
  • التیام دهنده زخم و جراحات است.
  • جوشانده خاکشیر برای رفع اسهال‌های ساده و رفع ترشحات زنانگی مفید است.
  • خاکشیر ادرار آور است.
  • خاکشیر تب‌بُر است.
  • برای دفع کرم مفید است.
  • التهاب کلیه را برطرف می‌کند.
  • سرخک و مخملک را دوا می‌کند.
  • خاکشیر صدا را باز می‌کند.
  • برای از بین بردن کهیر و التهابات پوستی از خاکشیر استفاده کنید.
  • از گلها و برگهای گیاه می‌توان برای رفع بیماری ناشی از کمبود ویتامین C استفاده کرد.
  • سنگ کلیه را دفع می‌کند. برای دفع سنگ کلیه می‌توان خارشتر، خاکشیر و ترنجبین را با هم مخلوط کرده وصبح ناشتا خورد.
  • برای برطرف کردن جوش‌های صورت که بعلت خوردن چربی و شیرینی زیاد ایجاد می‌شود باید جوشانده یک قاشق ترنجبین را با دو قاشق غذاخوری خاکشیر مخلوط کرده و هر روز صبح ناشتا بمدت دو هفته خورده شود تا جوشها از بین برود.


  [ چهارشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۰ ] [ ۱۳:۲۳ بعد از ظهر ] [ حمیدی ]

  تبلیغ ایتذال و مد لباس غربی

  حتماْ چندین بار به کنار بازارچه ساحلی بندر دیلم تشریف برده اید اولین ورودی بازار چه در کنار خیابان اصلی اولین چیزی که چشم عابران و خریداران را خیره می کندمانکن لباس و یا بازار تبلیغات لباس زنانه می باشد که فرهنگ منحط غربی را تبلیغ می کند آنها بوسیله ما و با دست خودمان فرهنگشان را در میان جامعه ما منتشر می کنندو بدون اینکه هزینه ای صرف موضوع نمایند به چنین کاری دست می زنند .دختران جوانی که خریدار چنین لباسی می شوند یک گام بطرف فساد برمی دارند و متأسفانه مسؤلین فرهنگی کشور تا کنون بدنبال تهیه مد لباس اسلامی و ایرانی نیستند ! ؟ تا کی باید مبلغ فرهنگ دیگران باشیم و از فرهنگ غنی اسلام خبری نباشد ؟! به امید توجه و نگرش دست اندرکاران کشور. 

  mnhkrwag9kwfbi5pg72o.jpg

   

  [ دوشنبه بیست و هفتم تیر ۱۳۹۰ ] [ ۱۰:۵۸ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  میلاد نور مبارک باد

  امام صادق علیه السلام فرموده است :
  «سمّی القائم لقیامه بالحق»(۳) ؛ «قائم نامیده شده، به جهت اینکه قیام به حق خواهد کرد».
  امام رضاعلیه السلام نیز فرموده است :
  «تمام الامر بقائم آل محمد»(۴) ؛ «تمام امر به دست قائم آل محمدصلی الله علیه وآله است».
  از امام جوادعلیه السلام نیز سؤال شد : چرا او را قائم می نامند؟ امام فرمود :
  «لأنّه یقوم بعد موتِ ذکرِه و ارتدادِ اکثرِ القائلین بأمامته»(۵) ؛ «چون پس از آن قیام می کند که از یادها رفته است و بیشتر معتقدان به امامتش برگشته اند».
  اما اینکه موقع سلام به امام زمان(عج) و رسیدن به نام مبارک «قائم» می ایستیم ؛ به جهت ابراز احترام و بزرگداشت نام و یاد آن حضرت و اظهار پیوند و انتظار ظهور او است ؛ یعنی، این کار در زمان امام صادق علیه السلام در میان شیعیان معمول بوده ؛ حتی نقل شده است : در حضور امام رضاعلیه السلام کلمه قائم ذکر شد، آن حضرت برخاست و دست بر سر نهاد و فرمود : «اللهم عجّل فرجه و سهّل مخرجه

   

  [ شنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۰ ] [ ۱۰:۱۷ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]

   سی و سه پل اصفهان

  یکی از پل های زيبا و جالبی که در دوران صفويه بر روی زاينده رود احداث شد سی و سه پل است اين پل در گذشته «پل جلفا» ناميده می شد (زيرا از اين طريق به جلفا که تازه احداث شده بود می رسيدند). به «الله ورديخان» نيز معروف است زيرا سردار مشهور شاه عباس اول که به ساختن اين پل مأمور گرديد به اين نام ناميده می شود. اين پل كه در نوع خود شاهكارى بى‏نظير از آثار دوره سلطنت شاه‏ عباس اول است، به هزينه و نظارت سردار معروف او الله ‏وردى‏خان بنا شده. اين پل در حدود 300 متر طول و 14 متر عرض دارد و طويل‏ ترين پل زاينده ‏رود است كه در سال 1005 هجرى ساخته شده است

  الله وردیخان یک اسیر گرجی بوده است که در اصفهان رشد کرده  شاه عباس تعداد زیادی از گرجستانیها را که در صنعت کشت ابریشم مهارت داشتند به شمال کشور آورد بعد از مدتی که بیماری مالاریا آنجا شایع شد و تعداد زیادی از آنها را کشت ایشان بقیه را به اصفهان آورد و لی با همسایگی با ارامنه و در گیری آنها با همدیگر  مجبور شد آنها را به منطقه ای در نجف آباد اصفهان ببرد . ولی زمان زیادی نبرد که نجف آبادیها هم با آنها درگیر شدند شاه عباس  مجبور شد آنها را به فریدون شهر که منطقه ای بود و کسی در آنجا سکونت نداشت ببرد و آن شهر تا کنون به شهر گرجی ها معروف است .قدمت پل به 427سال پیش برمی گردد.

   

  [ سه شنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۰ ] [ ۷:۹ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  شهر دار المؤمنین

  سلام همشهری سالهاست نام دارالمؤمنین را بر شهرمان یدک می کشیم .صدقات مردم ،محبت به اهل بیت ،باابهت بودن مجالس اهل بیت در عزاداری و جشن شادی وهزینه برای مراسمات مذهبی همه اینها رنج و زحمات سالهای پاکی و خلوص نیت مردم بود .گرچه هم اکنون هم کم نیستند ولی نسبت به جمعیت شهر کم هستند هفته قبل شاهد کشف دهها کارتن مشروبات الکلی در شهر توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه بودیم که همه آنها را جمع و در قسمت زباله دانی شهر با دستگاه غلطک شهرداری از بین برد.

  قاچاق گازوئیل و تماشای مسؤلین ؟ ! توسط خیلی از (نه همه)سایپا داران کمپرسی داران لنج داران  که قشر بسیار زیادی هستند و در قاچاق ارز مملکت یعنی گازوئیل مشارکت دارند و عواید و در آمد این موضوع که بسیار زیاد است و حرام هم می باشد وارد جیب و سفره مردم شده و با این نان حرام  به تربیت فرزندانمان می پردازیم و فردا انتظار داریم این نوجوان و جوان مدافع ارزشهای معنوی شهرمان باشد.کمپرسی داری نقل می کرد برای موضوعی در منزل خودم پول حلالی می خواستم هرچه فکر کردم پیدا نکردم و این موضوع را خانمم هم تأیید می کرد.آیا این تأسف نیست ؟! !

  [ یکشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۰ ] [ ۷:۲ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  ماهواره

  سالها قبل بحث شطرنج و ویدئو بود و اینکه هیچ فردی حق استفاده از آن را ندارد و ممنوع شد .امسال بعد از کش و قوسهای فراوان دستور داده شد ماهواره را توسط نیروی انتظامی در بالای منازل جمع آوری نمایند.گرچه می دانیم استفاده ناسالم امروزی از ماهواره چه بسیار جوانانی را که منحرف نمود و یا به فساد کشید. و چه بسیار خانواده هایی را که از هم جدا کرد .آیا برای از میان برداشتن ماهواره راه درست آن است که بالای منازل بروند و با ایجاد رعب و و حشت جامعه را با التهاب و اضطراب در گیر نمایند ؟!! چه کسی کارشناسی نمو ده است ؟ ! آیا با این روش می توان جلوی ماهواره را گرفت ؟! ! حال که دولت چنین تصمیمی را گرفته است پس جایگزین ماهواره چه چیزی می باشد؟ ؟ مردم شهرستانها بخصوص دیلم که به غیر از شبکه یک نمی توانند سایر شبکه ها را ببینند چه باید بکنند ؟؟ در شهر ما اغلب مردم شبکه های استانی کشور را می بینند و ارتباطی با بقیه ندارند .آیا وقتی ماهواره جمع شد مشکل و گرفتاری مردم حل می شود .مردم چگونه شبکه های شهرستانی راببینند ؟زمانی می توان این کار را انجام داد که سیستم های تقویتی برای کلیه شبکه ها در دسترس مردم باشد .ممکن است مردم برای مدت کوتاهی این کار را بکنند .مسؤلین باید زخم را در مان کنندنه محل زخم شده را ببرند .با این کار زخم عمیق تری ایجاد شده و درمان هم صورت نگرفته است.

  [ چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ ] [ ۱۰:۰ قبل از ظهر ] [ حمیدی ]
  درباره وبلاگ

  درد جامعه کجاست ؟مشکل چیست؟ طبیب کیست؟ این وبلاگ در جهت بهبود وضعیت شهری شهرستان بندر دیلم و مبارزه با عملکرد ناصواب اشخاص حقیقی و حقوقی ایجاد گردیده است. در صورت تمایل مطالب خود را در این زمینه به پست الکترونیک نویسنده بفرستید یا در قسمت نظرات بصورت خصوصی درج نمایید.
  موضوعات وب
  امکانات وب